Akcje wysyłkowe – nadaj szybko i łatwo dużą liczbę przesyłek

Nadawanie przesyłek kurierskich przez internet to intuicyjny i przede wszystkim – szybki proces. Jeśli jednak do wysłania jest 50, 100, 200 lub 1000 paczek, czas potrzebny na wygenerowanie wszystkich zleceń mocno się wydłuża. Warto wtedy skorzystać z pomocy Apaczka.pl i zorganizować z nami tzw. akcję wysyłkową.

Akcja wysyłkowa jest narzędziem platformy logistycznej Apaczka.pl, które pozwala w szybki sposób nadać dużą liczbę przesyłek z jednego miejsca, pod wiele adresów, przy pomocy importu danych z pliku .xls. Poznaj zalety akcji wysyłkowej i dowiedź się, jak ją zorganizować!

Spis treści

Dlaczego warto organizować akcje wysyłkowe z Apaczka.pl? Co na tym zyskasz?

 1. Pomoc i wsparcie konsultanta przy przeprowadzaniu akcji wysyłkowej.
 2. Ekspresowe złożenie zleceń za pomocą pliku .xls,
 3. Możliwość wygenerowania raportu skuteczności doręczeń.
 4. Możliwość skorzystania z usług terminowych – doręczenie do godz. 9:00 lub 12:00 dla wybranych kodów pocztowych.
 5. Możliwość wysyłki za pobraniem, z dodatkowym ubezpieczeniem lub zwrotem dokumentów,
 6. Negocjacje ceny za wysyłkę paczek.

Jak przeprowadzić akcję wysyłkową?

Przygotowania do akcji wysyłkowej rozpocznij od zgłoszenia się do Apaczka.pl. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego i zgłoś chęć przeprowadzenia akcji wysyłkowej. W formularzu poprosimy cię o podanie kilku informacji t.j: przybliżona liczba przesyłek, które chcesz wysłać, waga pojedynczej przesyłki, wymiar pojedynczej przesyłki, dane kontaktowe oraz termin, w którym przesyłki mają zostać nadane.

 1. Zaloguj się do swojego konta na Apaczka.pl. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem – załóż darmowe konto.
 2. W menu bocznym wybierz: Formularz kontaktowy
 3. W formularzu kontaktowym wybierz kolejno: Nadania i doręczenia > Akcje wysyłkowe/Import pliku .xls > Akcje wysyłkowe

Nasz konsultant odezwie się do Ciebie, opowie o możliwościach i zaproponuje przewoźników, którzy najlepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby wysyłkowe. Wskaże także, skąd pobrać plik .xls i szczegółowo wyjaśni, w jaki sposób go wypełnić. Dodatkowo w pliku będą wpisane przykładowe dane, dzięki którym wypełnianie pliku będzie znacznie prostsze.

Wypełniony plik .xls należy wgrać do Panelu Klienta, aby wygenerować zlecenia. Jeśli jesteś klientem posiadającym limit kredytowy, zanim wgrasz plik, upewnij się, że twój limit pokryje koszt wysyłki paczek. Jeśli nie będzie wystarczający, skontaktuj się z Opiekunem Handlowym i poproś o zwiększenie limitu.

Zaimportuj plik zgodnie z instrukcją importu pliku .xls, następnie w menu bocznym wybierz: Zlecenia i pobierz listy przewozowe. Teraz pozostało już tylko przygotować przesyłki i nakleić na nie listy przewozowe.

Co najmniej 48 godzin przed planowaną wysyłką skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. Nasz konsultant zamówi dla ciebie podjazd kuriera w ustalonym terminie i miejscu, dzięki temu przewoźnik będzie przygotowany na odbiór większej liczby przesyłek.

 1. Zaloguj się do swojego konta na Apaczka.pl.
 2. W menu bocznym wybierz: Formularz kontaktowy.
 3. W formularzu kontaktowym wybierz kolejno: Nadania i doręczenia > Akcje wysyłkowe/Import pliku .xls > Akcje wysyłkowe. 
Did you find this FAQ helpful?
0
0