Wirus nie zatrzyma tradycji świąteczno – noworocznych prezentów. Wiele firm realizuje masowe wysyłki paczek. Dla wszystkich, którzy wysyłają kontrahentom świąteczne upominki, mamy dobrą wiadomość. W Apaczce można jednorazowo zlecić nadanie dużej liczby przesyłek, przy pomocy importu danych z pliku xls.

Spis treści

Masowe wysyłki paczek, czyli akcje wysyłkowe

Akcje wysyłkowe – tak w Apaczce nazywamy hurtową wysyłkę paczek.

Jeśli chcesz zlecić masową wysyłkę wielu paczek z jednego adresu, zacznij od wypełnienia formularza kontaktowego, w którym podasz nam m.in. orientacyjną liczbę przesyłek. Nasz Konsultant skontaktuje się z Tobą i doradzi najlepszą opcję wysyłki.  Formularz dostępny jest wyłącznie dla firm, które mają konto w serwisie. Jeśli jeszcze nie masz  konta w Apaczce, to

Jeżeli już masz konto w serwisie, zaloguj się i powróć do tego miejsca, żeby przejść do formularza ( trochę to skomplikowane, pracujemy nad poprawkami)

Przejdź do formularza akcje wysyłkowe

Masowe wysyłki paczek krok po kroku

Po wypełnieniu formularza kontaktowego Twój Opiekun skontaktuje się z Tobą i wyjaśni, jak wypełnić plik xls z danymi adresowymi i opisem przesyłki. W pliku podane są przykładowe dane, które trzeba wpisać, więc nie będzie problemów z wypełnieniem. Ważne, żeby waga przesyłki była liczbą całkowitą (bez cyfr po przecinku), żeby nie było problemów z importem formularza.

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać i poznać przykładowy formularz xls:

Pobierz przykładowy plik xls

Po wpisaniu do formularza niezbędnych danych logujesz się do swojego konta i w lewym panelu wybierasz przycisk Import xls.  Dalej operacja przebiega intuicyjnie, według wskazówek na ekranie.

UWAGA: zaimportowanie formularza NIE jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia i nie uruchamia wysyłki. 

W zależności od statusu Twojego konta, prepaid lub odroczona płatność, doładuj konto lub sprawdź, czy masz wystarczający limit środków na opłacenie wysyłki. Jeśli nie to poproś Opiekuna o zwiększenie limitu lub doładuj konto.

Po udanym imporcie zapakuj przesyłki, wydrukuj etykiety i przyklej je w widocznym miejscu na paczce. Teraz pozostaje już tylko czekać na kuriera, który odbierze paczki.

Pamiętaj, nie czekaj z akcją wysyłkową do ostatniej chwili! Akcję wysyłkową zleć co najmniej 48 godzin przed planowaną wysyłką. W tygodniach przedświątecznych nalezy spodziewać się utrudnień, oszczędź sobie stresu i zaplanuj masowe wysyłki paczek z wyprzedzeniem.