Strategia zrównoważonego rozwoju

Dowiedz się więcej
ESG

Czym jest ESG

ESG (Environmental, Social and Governance) to skrót, który określa zasady zrównoważonego zarządzania. 

ESG to wszystkie aspekty zarządzania, które uwzględniają zarówno otoczenie społeczne, środowisko, jak i kwestie związane z zarządzaniem (w tym wytyczne dotyczące praw człowieka, zarządzania ryzykiem i nadzoru nad łańcuchem dostaw). To obecnie istotny czynnik brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji biznesowych w wielu firmach na całym świecie. ESG może służyć jako kryterium oceny firmy pod względem społecznym, środowiskowym i ekonomicznym.

Inwestorzy, klienci, kontrahenci na podstawie wskaźników ESG wybierają przedsiębiorstwa, które odpowiadają wyznawanym przez nie wartościom.

 

czym jest esg

Jak realizujemy ESG

Zrównoważony rozwój jest ważnym elementem strategii rozwoju firmy Alsendo, do której należy serwis Apaczka.pl. ESG jest częścią każdego procesu biznesowego realizowanego w spółce. Stosujemy zrównoważone praktyki biznesowe i stale doskonalimy naszą ofertę, dzięki czemu jesteśmy odpowiedzialnym partnerem w ekosystemie e-commerce.

Podejmujemy działania, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, w tym poprzez zmniejszenie zużycia energii i wody oraz zmniejszenie ilości odpadów, liczymy nasz ślad węglowy, edukujemy pracowników, współpracujemy z dostawcami dążącymi do niskiej emisji CO2.

Wdrożyliśmy nowe procesy, które mają na celu poprawę przejrzystości w zarządzaniu. Stosujemy rygorystyczne procedury dotyczące nadzoru finansowego i inwestycji oraz uczciwego postępowania z  dostawcami i klientami.

 

Środowisko to nasza przyszłość

Apaczka jest marką, której mocno na sercu leży kondycja otaczającego nas świata. Stawiamy na eko-edukację, promujemy proekologiczne zachowania wśród naszych partnerów biznesowych oraz Klientów.

Udostępniamy darmowe poradniki:

  • “Ekologia w branży kurierskiej”;
  • “Jak pakować? poradnik pakowania przesyłek kurierskich”;

w których opowiadamy o tym, jak troska o środowisko naturalne wygląda w przypadku firm kurierskich i jak proste zmiany w procesach wysyłkowych mogą wpłynąć pozytywnie na środowisko.

Naszych klientów i parterów zachęcamy do rozwijania i korzystania z niskoemisyjnych form nadań i odbiorów jakimi są automaty paczkowe np. Paczkomaty InPost.

Zespół i społeczeństwo w centrum naszej uwagi

Wspieramy naszych pracowników, zachęcając ich do brania udziału w programach edukacyjnych, szkoleniach jak również udostępniając im możliwość rozwoju w ramach współprac międzynarodowych z podmiotami z grupy. Prowadzimy ciągłą edukację naszych zespołów w zakresie bezpieczeństwa danych, korzystania z najnowszych technologii oraz wdrożyliśmy szereg szkoleń:

  • z pierwszej pomocy;
  • przeciwdziałania korupcji;
  • ochrony danych.

Dbamy także o społeczność, w której działamy. Wspieramy lokalne organizacje i zapewniamy pomoc tym, którzy jej potrzebują. W okresie Świąt Bożego Narodzenia wspieraliśmy Dom Dziecka Bajkowy Dworek oraz Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Wiosna”.

Kodeks Etyki

Kodeks etyki to dokument określający zasady postępowania i wartości, którymi kierujemy się jako dostawca usług technologicznych. Zawiera on zasad współpracy z klientami, partnerami biznesowymi i pracownikami.

Kodeks ma na celu zapewnienie uczciwości, profesjonalizmu i zaufania w działaniach firmy oraz propagowanie etycznych standardów w branży. Zawiera on również zasady dotyczące rzetelności, uczciwości, poufności, równości i odpowiedzialności.

Zapoznaj się z Kodeksem Etyki
kodeks etyki

Apaczka wspiera usługę InPost – EKOzwoty

Zostaliśmy partnerem usługi InPost – EKOzwroty.

EKOzwrot to bezpłatny i szybki sposób na zwrot rzeczy, których już nie potrzebujesz. Usługa pozwala nadać im drugie życie w wygodny, szybki a przede wszystkim przyjazny dla środowiska sposób.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak przydatną usługę. Wierzymy, że wspólnie zrobimy wiele dobrego dla naszej planety!

Przyłącz się do akcji
cyrcoolarni apaczka inpost

Serwis apaczka.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności

OK