Kolejne firmy kurierskie i transportowe wprowadzają zasady przesyłek less waste. Zdecydowanie nie jest to tylko „moda na ekologię”, ale także zalecenia UE oraz społeczna odpowiedzialność firm za zrównoważony rozwój. Serwis Apaczka doskonale zna ten temat – i to z własnego doświadczenia.

Spis treści

Przesyłki less waste

Nasza znajomość tego tematu bierze się nie tylko z tego, że współpracujemy z aż 17 firmami kurierskimi, ale także ze świadomości co wybierają klienci naszych klientów – czyli konsumenci końcowi. A coraz częściej wybierają oni przesyłki less waste, na przykład, gdy robią zakupy internetowe lub gdy samodzielnie coś przesyłają. 

Taką samą tendencję można również zauważyć w małych, jednoosobowych biznesach internetowych, polegających na wytwarzaniu i sprzedaży różnych przedmiotów – notesów, elementów wystroju domu, akcesoriów czy dzieł sztuki. Idea less waste nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla osób ceniących sobie „slow life” i ręcznie wytwarzanych produktów – to rodząca się na naszych oczach nowa rzeczywistość.

Jednak kwestia przesyłek less waste jest znacząca nie tylko w skali mikro, liczącej miesięcznie kilkadziesiąt-kilkaset przesyłek, ale również w skali biznesowej. Jeśli prowadzisz biznes i nie chcesz stracić klientów (a zamiast tego chcesz zyskać nowych), to najwyższy czas na wprowadzenie przesyłek less waste. Jak się za to zabrać?

Skąd pozyskać know-how przesyłek less waste?

W teorii przesyłki less waste wydają się proste do zrealizowania – wystarczy zrezygnować z folii i plastiku, do wypełnienia wykorzystać makulaturę lub inne ekologiczne materiały, jak np. skropak, a zamiast taśmy klejącej użyć taśmy papierowej lub papieru pakowego.

Brzmi łatwo, ale czy jest takie łatwe i tanie w realizacji, gdy Twoja firma wysyła kilkaset lub nawet kilka tysięcy paczek w krótkim czasie? Oczywiście, że nie.

Dlatego też dobrym pomysłem będzie pozyskanie ekologicznego know-how, obejmującego wiedzę nie tylko na temat samego pakowania, ale również ekologii w transporcie, zielonego łańcucha dostaw, optymalizacji kosztów czy kwestii wymagań (i ułatwień) unijnego Zielonego Ładu.

Jednym ze sposobów na wdrożenie takiego know-how w biznesie jest zlecenie usług kurierskich i transportowych firmom, które już je mają i działają w duchu less waste, maksymalnie ograniczając ślad węglowy i emisję gazów cieplarnianych.

Jak możemy Ci w tym pomóc?

Firmy kurierskie w duchu ekologii

W naszym serwisie Apaczka.pl znajdziesz porównanie ofert wielu firm kurierskich – w tym również tych, które nie zwlekały z wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań i innowacji ekologicznych. Dzięki temu dostarczają paczki elektryczną flotą czy nadają paczki less waste. Znajdziesz tu także firmy oferujące nie tylko standardowe przesyłki, ale także bardzo innowacyjne usługi, takie jak Ekozwrot. Ta usługa, dostępna w ofercie InPostu, polega na możliwości darmowego przesłania niepotrzebnego sprzętu, tekstyliów czy książek do firmy zajmującej się serwisem (lub przekazywaniem do profesjonalnego recyklingu), dzięki czemu zyskują one drugie życie.

To oczywiście tylko jeden z przykładów tego, jak działają firmy kurierskie w duchu less waste. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak już dziś możemy wspólnie zadbać o naszą planetę.