Zastanawiasz się, czy można, a jeżeli tak, to jak wysłać wino kurierem? Po spełnieniu kilku prostych warunków jest to możliwe i bezpieczne. Regulaminy większości firm kurierskich zabraniają wysyłki alkoholu. Jest to jasno zapisane na przykład w regulaminie DPD i GLS. Z kolei UPS dopuszcza wysyłkę wina wyłącznie na podstawie specjalnej, indywidualnej umowy. Czy to oznacza, ze wysyłka wina kurierem nie jest możliwa? Niekoniecznie.

Spis treści

Prawidłowe pakowanie wina do wysyłki

Drewniana skrzyneczka

Nie bez powodu popularność zyskały drewniane skrzyneczki na wino. Drewniana skrzyneczka nadaje nawet prostemu winu prestiżu rodem z bordoskiego Chateau. Dla bezpieczeństwa taka skrzyneczka zwykle jest wypełniona wiórami, które skutecznie unieruchamiają butelkę i zabezpieczają przed uszkodzeniem.

Dla pewności, przed spakowaniem prezentu do kartonu wysyłkowego, proponujemy opakować drewnianą skrzyneczkę w folię bąbelkową lub inny materiał zabezpieczający i wypełniający. Tak spakowana przesyłka powinna dotrzeć do adresata cała i bezpieczna.

Dla uniknięcia cofnięcia przesyłki przy sortowaniu proponujemy w polu „zawartość przesyłki” wpisać: „upominek” lub inne określenie, nie wpisując słowa wino.

Specjalny karton na wino

W sprzedaży są dostępne specjalne kartony do wysyłki jednego lub dwóch win.

Zawsze pamiętaj, żeby dodatkowo zabezpieczyć butelkę specjalnym gąbkowym „kubraczkiem” lub po prostu owinąć dokładnie folią bąbelkową. Zwróć szczególną uwagę na dobre zabezpieczenie dna i szyjki butelki.

Jeśli chcesz wysłać więcej butelek wina, użyj specjalistycznego kartonu, wykonanego ze wzmocnionej tektury i zaopatrzonego w specjalne przekładki. Wysyłając wino w takim kartonie pamiętaj o zabezpieczeniu każdej butelki. To dodatkowo zabezpieczy butelki w transporcie.

Takie kartony, na 6 lub 12 butelek, dostępne są na przykład w sklepie apakowanie.pl

Jak wysłać wino kurierem w oryginalnym kartonie?

Oryginalny karton (na przykład na 6 win) standardowo nie jest przeznaczony do samodzielnej wysyłki. Takie kartony zwykle podróżują z winnicy do hurtowni lub sklepu na palecie. Dlatego, jeśli chcesz użyć oryginalnego opakowania, proponujemy dodać indywidualne zabezpieczenie każdej butelki i umieszczenie kartonu oryginalnego w dobrze wypełnionym gąbką lub innym, stabilnym wypełniaczem, większym kartonie transportowym.

W takim przypadku polecamy wybór dodatkowo płatnej opcji „Ostrożnie„.

Jak wysłać wino kurierem – podsumowanie

Wino to jeden z ulubionych firmowych prezentów świątecznych. Jeśli w Twojej firmie jest taka tradycja, Apaczka ma kilka przydatnych narzędzi, które ułatwiają przygotowanie wysyłki.  Jednym z nich jest import listy adresatów z pliku xls.  Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu masowe wysyłki paczek kurierskich.  Stosując się do powyższych zaleceń, wyślesz wino kurierem szybko i bezpiecznie. W Apaczce masz największy wybór kurierów i usług kurierskich. Bez problemu wybierzesz najlepszą opcję. W razie pytań lub problemów możesz liczyć na pomoc Opiekuna Klienta.