Jeśli chcesz tanio i bezpiecznie nadać prezent świąteczny kurierem, lepiej nie czekaj do ostatniej chwili. Okres przedświąteczny to najtrudniejszy czas dla firm kurierskich, a paczki są bardziej narażone są na uszkodzenia w transporcie. Dlatego przygotowaliśmy kompendium wiedzy, jak wysłać prezent świąteczny kurierem, aby dotarł do adresata w terminie, bezpiecznie i żeby koszty transportu nie przerosły wartości samego prezentu.

Spis treści

Jak bezpiecznie zapakować paczkę kurierską z prezentem?

Paczki kurierskie w okresie przedświątecznym są narażone na uszkodzenia bardziej, niż zwykle. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na staranne przygotowanie paczki do wysyłki.

Jeśli twoja paczka zawiera przedmioty narażone na uszkodzenie mechaniczne, zadbaj o prawidłowe zabezpieczenie przesyłki, używając wypełniaczy wewnątrz i mocnego pudełka kartonowego. 

Przygotowaliśmy specjalny poradnik pakowania przesyłek kurierskich, który pomoże ci dobrze i bezpiecznie przygotować paczkę do wysyłki.

Jeśli chcesz mieć gwarancję, że twoja przesyłka będzie traktowana z należytą uwagą, wybierz usługę  dodatkową „Ostrożnie” dedykowaną dla przesyłek kruchych i delikatnych. Zaznacz pole wyboru usługi dodatkowej w Formularzu i użyj naklejek ostrzegawczych na paczce. Uwaga: nie wystarczą same naklejki, by  korzystać z usługi. Przy podjęciu paczki kurier sprawdzi, czy opcja „ostrożnie” została opłacona. To tylko kilka złotych, więc nie warto oszczędzać, bo zyskujesz ubezpieczenie przesyłki do zadeklarowanej wartości.

Prezent świąteczny kurierem – czego nie możesz wysłać

Przygotowując prezent świąteczny do wysyłki pamiętaj, że nie wolno nadawać kurierem:

  • żywności szybko psującej się
  • biżuterii, dzieł sztuki i przedmiotów o wysokiej wartości
  • żywych zwierząt
  • produktów nielegalnych
  • przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie w transporcie (na przykład fajerwerków)

Gdy masz wątpliwości, sprawdź w regulaminie wybranego przewoźnika, czy zawartość twojej przesyłki jest dozwolona do wysyłki kurierem. Komplet informacji i regulaminów znajdziesz w sekcji POMOC.

Dla wysyłających prezenty świąteczne zawierające żywność i wino przygotowaliśmy szczegółowe informacje:

Jakim kurierem nadać prezent świąteczny?

W Panelu Klienta  platformy logistycznej Apaczka.pl znajdziesz ponad 30 różnych usług kurierskich, także z pewnością wybierzesz najlepszą dla siebie.  Oto nasze rekomendacje i najlepsze okazje:

  • Gdy wysyłasz paczkę z kruchą lub delikatną zawartością, tylko kurierzy Pocztex Ekspres 24 i Poczta Kurier 48 oferują usługę dodatkową „Ostrożnie”. Przy wyborze kurierów Poczty Polskiej pamiętaj, że czas dostawy to nawet 2 do 4 dni (w zależności od strefy adresowej i wybranej usługi) dlatego upewnij się, czy twój prezent zdąży na czas.
  • Apaczka Niemcy, to dedykowany kurier na kierunku Polska – Niemcy. Jeśli wysyłasz prezent świąteczny kurierem do Niemiec, skorzystaj z bezkonkurencyjnej ceny i bezpiecznej dostawy
  • Wysyłki krajowe kurierem DPD.