OSTROŻNIE – do przesyłek kruchych i delikatnych

Jak działa usługa OSTROŻNIE?

Usługa OSTROŻNIE jest dostępna w serwisach Pocztex i jest to usługa dodatkowo płatna. Możesz z niej skorzystać gdy Twoja przesyłka wymaga szczególnego traktowania (jest delikatna, krucha, podatna na uszkodzenia).

Oznaczenie OSTROŻNIE jest obowiązkowe przy przesyłaniu przedmiotów łatwo tłukących się, płynów, gazów, szkła, rzeczy łamliwych i kruchych, rzeczy o krótkim okresie trwałości, żywych roślin, owadów  i żywych ptaków (w szczególności pszczół i piskląt ptactwa domowego). 

Podstawowe zasady:

  • Delikatne przedmioty wysyłaj w twardych pudełkach lub koszach, wypełnionych materiałem amortyzującym wstrząsy i odpornym na ściskanie (np. piankowe chipsy). Materiału powinno być tyle, by uniemożliwiał przesuwanie się przedmiotu,
  • Na opakowaniu przesyłki umieść nalepkę OSTROŻNIE lub napisz „OSTROŻNIE” czerwonym kolorem, 
  • Możesz umieścić dodatkowe nalepki lub napisy np.: SZKŁO, GÓRA/DÓŁ, NIE PRZEWRACAĆ. 

Jak skorzystać z usługi OSTROŻNIE?

Uwaga! Przy realizacji przesyłek wymagających szczególnej ochrony, konieczne jest zaznaczanie opcji OSTROŻNIE w naszym serwisie w sekcji „Dodatkowe informacje i usługi”.

ostrożnie

Ważne! W przypadku Poczty Polskiej oznaczenie przesyłki naklejką / napisem „OSTROŻNIE” i brak wybrania w systemie opcji OSTROŻNIE spowoduje doliczenie dopłaty przez przewoźnika.

Did you find this FAQ helpful?
0
0