OSTROŻNIE – do przesyłek kruchych i delikatnych

UWAGA! Uprzejmie informujemy, że w związku z prognozowanymi w najbliższym okresie wysokimi temperaturami Poczta Polska zawiesiła od 23 czerwca 2022 roku (dzisiaj) do odwołania przyjmowanie przesyłek z zawartością żywych ptaków. Decyzja jest podyktowana ochroną zdrowia i życia zwierząt.

Usługa OSTROŻNIE jest dostępna w serwisach Pocztex i jest to usługa dodatkowo płatna. Możesz z niej skorzystać gdy Twoja przesyłka wymaga szczególnego traktowania (jest delikatna, krucha, podatna na uszkodzenia).

Oznaczenie OSTROŻNIE jest obowiązkowe przy przesyłaniu przedmiotów łatwo tłukących się, płynów, gazów, szkła, rzeczy łamliwych i kruchych, rzeczy o krótkim okresie trwałości, żywych roślin, owadów  i żywych ptaków (w szczególności pszczół i piskląt ptactwa domowego). 

Podstawowe zasady:

  • Delikatne przedmioty wysyłaj w twardych pudełkach lub koszach, wypełnionych materiałem amortyzującym wstrząsy i odpornym na ściskanie (np. piankowe chipsy). Materiału powinno być tyle, by uniemożliwiał przesuwanie się przedmiotu,
  • Na opakowaniu przesyłki umieść nalepkę Ostrożnie lub napisz „OSTROŻNIE” czerwonym kolorem, 
  • Możesz umieścić dodatkowe nalepki lub napisy np.: SZKŁO, GÓRA/DÓŁ, NIE PRZEWRACAĆ

Uwaga! Przy realizacji tego typu wysyłek w naszym serwisie w sekcji „Dodatkowe informacje i usługi” konieczne jest zaznaczanie opcji OSTROŻNIE!

Ważne! W przypadku Poczty Polskiej oznaczenie przesyłki naklejką / napisem „OSTROŻNIE” i brak wybrania w systemie opcji OSTROŻNIE spowoduje doliczenie dopłaty przez przewoźnika.

Did you find this FAQ helpful?
0
0