Przesyłki międzynarodowe – FedEx

Poznaj nową usługę zagraniczną na naszej platformie FedEx International Economy.

Spis treści

Firma FedEx oferuje przesyłki międzynarodowe zarówno do państw europejskich, jak i na całym Świecie. Zapoznaj się z poniższymi informacjami by poznać szczegóły usługi.

Jaki jest czas doręczenia przesyłki międzynarodowej FedEx?

Przewidywany czas doręczenia na terenie Europy wynosi do 4 dni roboczychpoza Europą do 8 dni roboczych. 
Przewidywany czas doręczenia nie uwzględnia odprawy celnej. Odprawa celna niektórych towarów i przesyłek o znacznej wartości trwa dłużej niż odprawa zwykłych przesyłek.

Jak zamówić kuriera międzynarodowego?

Zamówienie kuriera międzynarodowego FedEx na naszej stronie jest niezwykle szybkie i proste! Wypełnij formularz zamówienia, wpisując w nim adres nadania i dostarczenia przesyłki, podaj informacje na temat wymiarów, wagi i ewentualnego niestandardowego jej kształtu.

Zapoznaj się z zasadami wysyłki zagranicznej.

Jakie dokumenty są potrzebne do odprawy celnej?

W przypadku wysyłki międzynarodowej nadawca odpowiada za odpowiednie przygotowanie dokumentacji celnej.

Rodzaj wymaganej dokumentacji zależy od wysyłanych towarów, ich pochodzenia i wartości. Najczęściej wymaganymi dokumentami eksportowymi są list przewozowy i faktura handlowa, ale mogą być potrzebne również inne dokumenty.

Sprawdź TUTAJ, jakie dokumenty powinieneś przygotować?

Wymiary i waga przesyłki międzynarodowej

Każdy przewoźnik określa swoje wymiary i wagę przesyłki standardowej. Przekroczenie ustalonych wymiarów lub nieodpowiedni sposób pakowania przesyłek może skutkować doliczeniem dodatkowej opłaty. Zapoznaj się z wytycznymi FedEx by uniknąć dopłat.

 • Elementy w kartonowych kopertach, foliopakach, tubach o trójkątnym przekroju lub pojedynczy element w kształcie prostopadłościanu.
 • Opakowanie nie może utrudniać lub uniemożliwiać przemieszczania przesyłki na gładkich, płaskich powierzchniach.
 • Maksymalna długość: 274 cm (najdłuższy bok).
 • Maksymalnie 330 cm długości i obwodu łącznie (obwód = 2 x wysokość + 2 x szerokość).
 • Waga gabarytowa jest obliczana na podstawie ilości przestrzeni, jaką zajmuje paczka, w stosunku do jej wagi rzeczywistej. Za każdą przesyłkę FedEx pobiera opłaty na podstawie wagi gabarytowej lub wagi rzeczywistej, w zależności od tego, która z tych wag jest większa. Waga gabarytowa (kg) jest wyliczana na podstawie wymiarów przesyłki według wzoru: (długość x wysokość x szerokość w cm) / 5000.
 • Sprawdź, jakie dodatkowe usługi oferuje FedEx.

Paczki niestandardowe

Paczkami niestandardowymi są przesyłki, których rozmiary (gabaryty) przekraczają parametry przewidziane dla paczek standardowych lub które spełniają jedno z poniższych kryteriów:

 • Mają przesunięty środek ciężkości lub mogą się łatwo przewrócić,
 • Nie są prostopadłościanem lub mają nieregularny kształt uniemożliwiający stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni,
 • Najdłuższy bok nie jest podstawą paczki, zgodnie z etykietą kierunkową.
 • Składają się z dwóch lub kilku odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy, kleju,
 • Nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt, delikatną zawartość lub zabezpieczenie taśmą do zbindowania.

Uwaga! FedEx wprowadził nowe stawki dopłaty do przesyłek niestandardowych:

 • w okresie od 1 lipca 2021 r. do 31 października 2022 r. wysokość dopłaty dla przesyłek niestandardowych wyniesie 200%.

Przesyłkami niestandardowymi są przesyłki, których rozmiary (gabaryty) przekraczają parametry przewidziane dla paczek standardowych lub które spełniają określone kryteria paczek niestandardowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak odróżnić paczkę niestandardową od standardowej i uniknąć dopłat.

Okres szczytu — tymczasowa dopłata do usług międzynarodowych FedEx&TNT

Dla przewoźnika FedEx i TNT obowiązuje tymczasowa dopłata za wszystkie międzynarodowe przesyłki transportowane przez FedEx i TNT. Dopłata nie będzie stosowana za przesyłki krajowe.

Dopłaty będą miały zastosowanie do przesyłek importowych i eksportowych pomiędzy wskazanymi krajami pochodzenia i przeznaczenia.

 • Szczegółowe informacje dla TNT są dostępne TUTAJ.
 • Szczegółowe informacje dla FedEx są dostępne TUTAJ.

Jak długo będzie obowiązywać dopłata?

Do odwołania. Przewoźnicy będą na bieżąco obliczać kwotę dopłaty. Warunki rynkowe szybko się zmieniają ze względu na pandemię koronawirusa.

Już dziś nadaj przesyłkę międzynarodową kurierem FedEx!

Did you find this FAQ helpful?
0
0