Poradnik pakowania – UPS

UPS wprowadziło dopłatę do przesyłek przekraczających dozwolone limity „Oversize”. Opłata może wynieść nawet 1800 zł netto. Prosimy o uważność w zakresie sprawdzania wymiarów i wagi przesyłek.

W interesie Klienta jest, aby opakowanie spełniło swoją rolę podczas transportu, czyli chroniło zawartość przed uszkodzeniem.

Opakowanie powinno być:

  • odpowiednio dopasowane do wagi i rozmiarów zawartości. Jeżeli będzie zbyt duże, to puste przestrzenie spowodują przemieszczanie się zawartości, a to z kolei może spowodować zarówno jej uszkodzenie, jak i uszkodzenie opakowania w wyniku czego całkowicie utraci ono swoją użyteczność.
  • puste przestrzenie należy możliwie dokładnie wypełnić. Najlepiej czymś lekkim, co nie zwiększy wagi całej paczki.
  • wytrzymałość opakowania musi również być odpowiednia. Zaleca się stosowanie wyłącznie nowych opakowań – zwłaszcza kartonowych.
  • zgodnie z wytycznymi pakowania UPS przesyłka powinna być w 5 warstwowym kartonie i powinna posiadać wypełnienie grubości co najmniej 5 cm z każdej strony produktu

Prosimy pamiętać, że za odpowiednie zapakowanie przesyłki odpowiada tylko i wyłącznie nadawca. W przypadku ewentualnej reklamacji związanej z uszkodzeniem zawartości paczki, sprawdza się przede wszystkim czy przesyłka została odpowiednio zapakowana.

poradnik pakowania

W załączeniu oraz TUTAJ znajdują się poradniki i wskazówki dotyczące pakowania przygotowane przez UPS. Prosimy zapoznać się z istotnymi informacjami dotyczącymi pakowania przesyłek oraz baterii. 

Załączniki:

Rodzaj miejsca przeznaczenia

Przypominamy, że UPS wymaga określenia rodzaju miejsca przeznaczenia, do którego wysłana zostanie przesyłka. Doręczenie pod adres prywatny jest definiowane jako doręczenie do prywatnego domu (mieszkania). Obejmuje ono również doręczenie do firmy działającej w domu (mieszkaniu).
Za doręczenie pod adres prywatny UPS doliczy dodatkową opłatę.

Did you find this FAQ helpful?
0
0