GLS – dlaczego warto?

Przypominamy, że ze względu na zasadę utrzymywania bezpiecznego dystansu w czasie kryzysu spowodowanego epidemią COVID-19 oraz wprowadzenia wewnętrznych regulacji i obostrzeń, obowiązuje ograniczenie maksymalnej wagi paczek eksportowych. Parametr wagowy został ujednolicony, maksymalna dopuszczalna waga paczek eksportowych i importowych dla wszystkich państw Europy to 31,5 kg. Paczki o większej wadze niż dopuszczalna będą podlegały zwrotowi na koszt Nadawcy. Ograniczenie to obowiązuje do odwołania.

W poniższym artykule przedstawiamy korzyści wynikające ze współpracy z przewoźnikiem GLS.

Dlaczego warto nadawać przesyłki kurierem GLS?

  • Firma GLS posiada własną siatkę logistyczną w 19 krajach europejskich, m.in Niemcy, Czechy, Węgry. W pozostałych krajach posiłkuje się swoimi partnerami, np. w Szwecji paczki dostarcza Schenker, w Finlandii tamtejszy operator pocztowy, w UK Parcel Force (brytyjska poczta).
  • Doręczanie paczek w ciągu 48-120 godzin w całej Europie – ponad 95% paczek trafia do Odbiorców już w czasie 48-96 godzin.
  • Dostawa do 24 krajów Unii Europejskiej. doręcza przesyłki do wszystkich głównych rynków, zazwyczaj trwają od 24 do 48 godzin. Przesyłki do bardziej oddalonych krajów docierają w standardowym czasie 72 do 96 godzin.
  • Zlecenia na odbiór przesyłki realizowane są w następnym dniu roboczym, po zarejestrowaniu zgłoszenia, kurier przyjeżdża z wydrukowaną etykietą i potwierdzeniem nadania.
  • W GLS przewidziane są dwie próby doręczenia. W zależności od kraju dostawy istnieją wyjątki, np. w Danii doręczenia są tylko do punktów odbioru paczek, w Szwecji doręczenia door-to-door przewidziano tylko dla paczek powyżej 20 kg, pozostałe przygotowane są do odbioru w punktach odbioru przesyłek.

Sprawdź kraj i czas doręczenia z Polski: https://gls-group.eu/PL/pl/warunki-dostawy/nadawanie-paczek-w-unii-europejskiej.

• Ubezpieczenie  do wysokości wartości towaru (jako opcja dodatkowa), max do 4.000 zł.

• Internetowy system do śledzenia drogi przesyłki: https://gls-group.eu/PL/pl/sledzenie-paczek?match=

Nadaj z nami przesyłkę teraz!

Did you find this FAQ helpful?
0
0