Allegro Smart Pocztex – jak skorzystać z usługi?

Spis treści

Informacje o usłudze

Masz konto firmowe i chcesz korzystać z prostych narzędzi i usług dostawy?
Skorzystaj z Allegro Pocztex, które oferuje nowy model rozliczeniowy.

Dostępne są dwie metody:

 • Allegro Pocztex (Punkt – Drzwi),
 • Allegro Pocztex Punkty (Punkt – Punkt).

Powyższe metody dostawy rozliczasz bezpośrednio z Allegro, a nie z Apaczka.pl pod warunkiem, że dla danego zamówienia:

 • poprawnie przekażesz adres e-mail kupującego,
 • (w przypadku płatności z góry) jest ono opłacone przez Allegro Finanse.

Opłatę za nadanie przesyłki jedną z powyższych metod Allegro doliczy do rozliczeń z Allegro na Twoim koncie w miesiącu realizacji usługi. Opłatę za usługę dodatkową (np. dodatkowe ubezpieczenie) Allegro doliczy do rozliczeń z Allegro na twoim koncie najpóźniej w miesiącu następującym po miesiącu realizacji danej metody dostawy.

Nadajesz paczki z Apaczka.pl, ale rozliczasz się z Allegro.

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i wykup usługę PRO!

Następnie zaloguj się w serwisie i przejdź do zakładki Apaczka PRO w Panelu Klienta.

W sekcji Wszystkie usługi PRO, znajdź PRO Smart i aktywuj pakiet klikając przycisk WybieramPierwsze 14 dni jest całkowicie za darmo (jeśli nie korzystałeś wcześniej z pakietu)

Ważne! Usługa Apaczka PRO jest dostępna tylko dla Klientów NIP, którzy mają aktywną formę płatności Limit Kredytowy (postpaid).

Co należy zrobić by wysłać przesyłkę za pomocą usługi ALLEGRO Pocztex w usłudze SMART?

 1. Nadać ją przez zakładkę Import zamówień z zaimportowanej wcześniej aukcji. W aukcji Allegro musi widnieć (Allegro Smart).
 2. Następnie kliknąć Wyślij, co spowoduje przekierowanie do formularza wysyłkowego. W formularzu zostaną podstawione dane adresowe Klienta, zgodnie z danymi w aukcji Allegro.
 3. Wśród dostępnych przewoźników pojawi się Allegro Smart Pocztex lub Pocztex Punkty z wyceną równą 0,19 zł netto i tą usługę należy wybrać wysyłając przesyłkę.
 4. W podsumowaniu również zamówienie zostanie wycenione na 0,19 zł netto.
 5. Wyślij zamówienie, wygeneruj list przewozowy. Do Allegro zostanie przesłana informacja z numerem przesyłki do danej aukcji.

Ważne!

 • Zlecenia, dla których Allegro nie potwierdzi usługi SMART nie będą mogły zostać zrealizowane za 0,19 zł netto.
 • Dla każdego zamówienia sprawdź, czy adres e-mail jest poprawny. Jest to warunek konieczny do tego, żeby za daną przesyłkę rozliczyć się bezpośrednio z Allegro, a nie z Apaczka. System rozpozna, że nadajesz przesyłkę właśnie na podstawie adresu e-mail klienta.

Gdy nadajesz przesyłki, zawsze wprowadzaj pełny, poprawny adres e-mail klienta. Pełny adres zawiera dwie części połączone znakiem “+” oraz domenę @allegromail.pl

Wzór

UWAGA!

 • Zlecenia, dla których Allegro nie potwierdzi przeniesienia kosztu formularz serwis Allegro Smart Kurier będzie niedostępny, a tym samym przesyłka wyceni się według cennika Klienta w Apaczka.
 • W przypadku nieskorzystania z opcji Import Allegro przesyłki, zostaną naliczone zgodnie z cennikiem Klienta w Apaczka.
 • Reklamacje dotyczące usługi Allegro Smart Pocztex, należy zgłaszać bezpośrednio u przewoźnika Poczta Polska. Szczegółowe informacje TUTAJ.  

* Do paczek Allegro Smart Pocztex (Punkt – Drzwi) pobranie należy doliczyć opłatę dodatkową w wysokości  1 zł.

Did you find this FAQ helpful?
0
0