Nie wszystkie meble da się wysłać standardowym kurierem. Kurierzy, jako przesyłki standardowe, akceptują prostopadłościenne paczki o wadze około 30 kg lub palety. Co zrobić, jeśli Twój mebel nie mieści się na palecie? W Apaczce mamy dobre rozwiązanie. Czytaj dalej, a poznasz naszą propozycję.

Spis treści

Wysyłka mebli kurierem na palecie

Jeśli mebel, przeznaczony do wysyłki kurierem, spełnia wymagania standardowej palety, to wystarczy, że wybierzesz z oferty Apaczki przewoźnika, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby. W chwili pisania tego artykułu w Apaczce jest dostępnych do wyboru 8 serwisów paletowych. Sprawdź listę kurierów paletowych, ogólne warunki i opis usług tutaj.

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółową ofertą i cenami usług, zaloguj się do Panelu Klienta
Jeśli nie masz jeszcze bezpłatnego konta na Apaczce, zarejestruj się teraz.

Pamiętaj, że podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, by kurier uznał przesyłkę paletową za standardową jest to, że przesyłka nie może wystawać za obrys palety.

Dlatego, jeśli chcesz wysłać meble, których kształt lub konstrukcja uniemożliwiają wysyłkę na standardowej palecie, wybierz „kliknij i otrzymaj indywidualną wycenę”. Przeniesiesz się do formularza i wybierz właściwe opcje. Nasz Opiekun Klienta przedstawi Ci najlepsze oferty.

Duże meble, także ogrodowe, nadaj kurierem Ambro Express

W przypadku wysyłki dużych gabarytowo mebli, które nie mieszczą się na standardowej palecie, prawdopodobnie jako jedną z opcji otrzymasz ofertę Ambro Express. To spedytor, który specjalizuje się w logistyce przesyłek niestandardowych. 

Gwarancją bezpiecznej dostawy mebli kurierem jest prawidłowe pakowanie. Poniżej przedstawiamy  zalecenia pakowania, opublikowane w materiałach Ambro

Jak zapakować sofę do wysyłki kurierem?

Do prawidłowego zapakowania sofy potrzebujesz:

  • karton narożnikowy
  • taśmę klejącą
  • folię bąbelkową
  • folię pół-rękaw

Jeśli nóżki można zdemontować, zrób to przed pakowaniem. Gdy nie jest to możliwe, dodatkowo zabezpiecz dokładnie nóżki kartonem kub pianką. Dokładnie owiń kanapę folią bąbelkową i zabezpiecz taśmą klejącą. Zabezpiecz narożniki kartonem według ilustracji obok. Całość oklej folią pół-rękaw, o grubości co najmniej 80 mikronów.

Jak spakować fotel do wysyłki kurierem?

Pakowanie fotela do wysyłki kurierem wygląda analogicznie. Warto dokładnie zabezpieczyć wystające elementy, jak poręcze, pianką.

Zdemontuj nogi i zapakuj oddzielnie, pamiętając o ich prawidłowym zabezpieczeniu pianką i kartonem tak, by umieszczone na fotelu nie uszkodziły powierzchni. Jeśli nogi nie są demontowane, dokładnie zabezpiecz je pianką i kartonem. Zwróć uwagę, żeby nie przebiły opakowania, ponieważ grozi to uszkodzeniem Twojej lub innych przesyłek.

Jak spakować materac do wysyłki kurierem?

Materac na ramie, ze względu na swoje wymiary, nie nadaje się do wysyłki standardową paletą. Panowanie materaca nie jest trudne, wystarczy solidnie zabezpieczyć narożniki kartonem i zastosować odpowiedniej grubości ( minimum 80 mikronów) folię typu pół-rękaw. Powierzchnię tapicerowaną sugerujemy dodatkowo zabezpieczyć kartonem. Jeśli chcesz, dla większego bezpieczeństwa możesz użyć także folii bąbelkowej i pianki poliuretanowej.