Klucze API – generowanie i zarządzanie

Platforma Apaczka.pl oferuje szereg integracji, dzięki którym połączysz się ze swoim sklepem internetowym, aby szybciej nadawać swoje przesyłki. Połączenia z wybraną platformą możesz dokonać na podstawie instrukcji dostępnych na stronie Integracji. Do wykonania połączenia w większości przypadków będą konieczne klucze API, które możesz wygenerować samodzielnie.
W poniższym artykule dowiesz się jak prawidłowo generować i zarządzać kluczami API.

Spis treści

Nowe klucze API

  1. Przejdź do zakładki Web API na koncie Apaczka.pl.
  2. Następnie wprowadź nazwę sklepu/platformy, dla której wykorzystasz klucz API.
  3. Kliknij przycisk „Dodaj integrację”.
  1. Po zatwierdzeniu zostanie wyświetlony klucz App Secret. Jest on widoczny tylko na tym ekranie i nie można do niego powrócić. Skopiuj klucz przed zamknięciem okna.
  1. Klucz App ID będzie dostępny na widoku wygenerowanych kluczy API.

Generowanie nowego klucza App Secret

W przypadku, gdy konieczne będzie ponowne wygenerowanie klucza App Secret należy kliknąć przycisk „App Secret”. Przycisk ten jest widoczny przy utworzonym uprzednio kluczu API.
Ze względów bezpieczeństwa nie przechowujemy klucza po swojej stronie i nie jesteśmy w stanie ponownie go dla Ciebie wyświetlić. Należy wygenerować nowy klucz App Secret za pomocą przycisku „Resetuj App Secret”.

Edycja i wyłączenie kluczy API

Do Twojej dyspozycji pozostawiamy również opcję zmiany nazwy dla wygenerowanych kluczy – przycisk „Edytuj” przy wybranej pozycji. Dostępna jest także opcja dezaktywacji kluczy API do czasu ponownego włączenia – przycisk „Wyłącz”.

Did you find this FAQ helpful?
0
0