Klucze API – generowanie i zarządzanie

Platforma Apaczka.pl oferuje szereg integracji, dzięki którym połączysz się ze swoim sklepem internetowym, aby szybciej nadawać swoje przesyłki. Połączenia z wybrana platformą możesz dokonać na podstawie instrukcji dostępnych na stronie Integracji. Do wykonania połączenia w większości przypadkach będą konieczne klucze API, które możesz wygenerować samodzielnie.
W poniższym artykule dowiesz się jak prawidłowo generować i zarządzać kluczami API.

Nowe klucze API

  1. Przejdź do zakładki Web API na koncie Apaczka.pl.
  2. Następnie wprowadź nazwę sklepu/platformy, dla której wykorzystasz klucze API.
  3. Kliknij w przycisk “Dodaj integrację“.
  1. Po zatwierdzeniu zostanie wyświetlony klucz App Secret. Jest on widoczny tylko na tym ekranie i nie można do niego powrócić. Skopiuj klucz przed zamknięciem okna.
  1. Klucz App ID będzie dostępny na widoku wygenerowanych kluczy API.

Generowanie nowego klucza App Secret

W przypadku, gdy konieczne będzie wygenerowanie klucza App Secret ponownie należy kliknąć w przycisk “App Secret“. Przycisk ten jest widoczny przy utworzonym uprzednio kluczu API.
Ze względów bezpieczeństwa nie przechowujemy klucza po swojej stronie i nie jesteśmy w stanie ponownie go dla Ciebie wyświetlić. Należy wygenerować nowy klucz App Secret za pomocą przycisku “Resetuj App Secret“.

Edycja i wyłączenie kluczy API

Do Twojej dyspozycji pozostawiamy również opcję zmiany nazwy dla wygenerowanych kluczy – przycisk “Edytuj“ przy wybranej pozycji. Dostępna jest także opcja dezaktywacji kluczy API do czasu ponownego włączenia – przycisk “Wyłącz“.

Did you find this FAQ helpful?
0
0