Darmowe ogłoszenia, mnóstwo sprecyzowanych, szczegółowych kategorii oraz jeszcze więcej realnych użytkowników. Portal z ogłoszeniami OLX to, obok Allegro, najpopularniejszy portal z ogłoszeniami w Polsce. Skorzystaj z tego także i ty – podpowiadamy, jak sprzedawać na OLX, jak dodać ogłoszenie na OLX i na co uważać, zamieszczając swoją ofertę na tym marketplace.

Spis treści

Dzięki ogłoszeniom na OLX chętnie sprzedajemy nieużywane już meble, pozbywamy się resztek materiałów po budowie, szukamy mieszkania na sprzedaż czy fachowca, który zadba o nasz ogródek. Darmowe ogłoszenia na OLX przyciągają rzesze użytkowników, a korzystanie z dobrodziejstw tego portalu wchodzi w nawyk również mniejszym i większym e-biznesom. Co więcej, popularność OLX potwierdzają także liczby.

Z najnowszego raportu Gemius o “E-commerce w Polsce 2021” wynika, że już 77 proc. polskich internautów kupuje online. Z tego samego raportu dowiadujemy się także, że aż 43 proc. ankietowanych wskazuje markę OLX jako spontanicznie rozpoznawaną markę spośród wszystkich e-serwisów. 

Wniosek jest prosty – jeśli planujesz otworzyć biznes w sieci i chcesz zająć się handlem online, poważnie zastanów się nad wielokanałowym prowadzeniem sprzedaży w sieci, uwzględniając w nim OLX. W ten sposób masz szansę dotrzeć do znacznie większego grona potencjalnych klientów, do których ciężko byłoby trafić prowadząc wyłącznie stronę internetową firmy. 

Jak zacząć sprzedawać na OLX?

Sprzedaż produktów na OLX nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać, niezależnie od tego czy prowadzisz e-biznes, czy użytkujesz portal jako osoba prywatna. W obu przypadkach pierwszym krokiem do podjęcia jakichkolwiek działań jest założenie konta na OLX. Zrobisz to na trzy, proste sposoby: przy pomocy adresu e-mail, za pośrednictwem konta na Facebooku lub za pośrednictwem konta Google. Pamiętaj o utworzeniu silnego hasła do nowo powstałego konta oraz o akceptacji regulaminu platformy. Twoje konto jest już aktywne.

Wystawianie ogłoszeń na OLX – o czym pamiętać?

Jak dodać pierwsze ogłoszenie na OLX? To także nie należy do skomplikowanych czynności, choć musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po założeniu konta na portalu i zalogowaniu się, kliknij “dodaj ogłoszenie”, a następnie uzupełnij wszystkie pola, takie jak:

  • tytuł ogłoszenia;
  • kategoria;
  • zdjęcie produktu/usługi;
  • opis przedmiotu/usługi;
  • cena;
  • swoje dane kontaktowe.

Pamiętaj, że zarówno tytuł ogłoszenia, jak i kategoria w której chcesz je umieścić, muszą jak najdokładniej oddawać stan rzeczywisty. Dzięki temu klienci szukający twojej usługi lub produktów z łatwością odnajdą twoje ogłoszenie.

Równie ważny jest także opis – to w nim zamieszczasz najważniejsze dane produktu lub usługi, opisujesz zalety, ewentualne wady (jeśli sprzedajesz przedmioty używane) oraz przyciągasz w ten sposób użytkowników portalu do swojego ogłoszenia. Postaraj się także, żeby zdjęcia dołączone do ogłoszenia były wyraźne i pokazywały produkt lub wykonaną usługę w jak najbardziej wyczerpujący sposób.

Jak wysłać rzeczy sprzedane na OLX?

Czasem produkty sprzedane przez OLX kupujący może odebrać od ciebie osobiście. Częściej jednak do zakończenia procesu sprzedaży potrzebna jest bezpieczna wysyłka produktów za pośrednictwem kuriera. Skorzystaj wtedy ze sprawdzonej platformy logistycznej, na przykład Apaczka.pl.

Platforma logistyczna Apaczka.pl oferuje usługi największych firm kurierskich na rynku, w mocno konkurencyjnych cenach. Prosty, intuicyjny panel wysyłkowy pozwoli ci zaoszczędzić czas i załatwić wszystkie formalności online. Nadając przez Apaczka.pl możesz także skorzystać z wysyłki różnych rodzajów paczek – od tych najbardziej standardowych, przez przesyłki niestandardowe, po przesyłki dłużycowe i paletowe.

Przeczytaj także: EKO-paczka, czyli jak ekologicznie pakować przesyłki?

Przeczytaj także: Jak sprzedawać na Allegro?