Jak uniknąć dopłat za przesyłki InPost z opcją zamówienia podjazdu po odbiór kuriera?

Klientom apaczka.pl oferujemy bezpłatny odbiór przy nadaniu 5 i więcej paczek.

Dopłata za pojedynczy podjazd jest weryfikowana przez kuriera w momencie odbioru przesyłki, nie ma możliwości naliczenia tej opłaty w momencie składania zlecenia. Wysokość dopłaty za odbiór pojedynczej przesyłki InPost sprawdzisz w Cenniku po zalogowaniu do konta.

Jak uniknąć dopłat za przesyłki InPost? – rekomendowane działania

1. Konsolidacja przesyłek

Chcesz wysłać dziś jedną przesyłkę i jutro 4 kolejne paczki kurierem InPost? Połącz swoje zlecenia w jedno i wyślij je tego samego dnia. Nie zostaniesz obciążony dopłatą za podjazd kuriera.

2. Jeden nadawca

System InPost weryfikuje dane nadawcy. Jeżeli w polu „Nazwa firmy / Imię i nazwisko / adres” wprowadzone zostaną różne dane dla przesyłek InPost, to mimo tego samego adresu zlecenia, będą one traktowane jako osobne podjazdy. Żeby uniknąć pomyłki, korzystaj z książki adresowej.

3. Samodzielne nadanie

Pamiętaj, że możesz także samodzielnie dostarczyć przesyłki do punktu nadawczego lub oddziału InPost. Przy składaniu zlecenia wybierz opcję „bez zamawiania podjazdu”.
Przypominamy, że potwierdzenie nadania przesyłki jest podstawą do złożenia reklamacji.
Lista oddziałów, w których można nadać przesyłkę – w załączeniu.

4. Skorzystaj z oferty innego przewoźnika

Warto zapoznać się z ofertą przewoźników DHL i DPD, którzy obecnie nie naliczają opłat za podjazdy. Dla pojedynczych zleceń ich oferta może być bardziej atrakcyjna. Jeśli interesuje Cię aktualna oferta tych przewoźników skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego „Współpraca” → Poszerzenie współpracy.

Uwaga!
1. Informujemy, że istnieje możliwość nadania przesyłki do paczkomatu z podjazdem kuriera. Więcej informacji w artykule InPost – Podjazdy do paczkomatów.

2. Nie ma możliwości nadania paczki wielopaczkowej w Punkcie Obsługi Paczek (POP). 

Załączniki

InPost – lista oddziałów

Did you find this FAQ helpful?
0
0