Formaty kodów pocztowych

Zapoznaj się z prawidłowymi formatami kodów pocztowych do poszczególnych krajów.

Kraj docelowySkrótFormat koduPrzykład
Afryka Południowa (RPA)ZA99-9921-23
AlbaniaAL99992000
AlgieriaDZ9999925000
AndoraADAA999AD700
Anglia GBA9 9AA, A99 9AA, AA9 9AA,
AA99 9AA, A9A 9AA, AA9A 9AA
CF62 3DT
AngolaAO999260
Arabia SaudyjskaSA9999914521
ArgentynaARA9999AAAC1092AAT
ArmeniaAM99990068
AustraliaAU99993057
AustriaAT99991220
AzoryPT9999-9994410-247
BahrainBH999585
BangladeszBD99991216
BelgiaBE99992450
BelgiaBE99992450
BeninBJ9999900229
BermudyBMAA99DV04
BiałoruśBY999999220002
Bośnia-HercegowinaBA9999971300
BrazyliaBR99999-99917280-000
BruneiBNAA9999KA3131
BułgariaBG99991712
ChileCL99999999-976470442-8
Chiny (Ludowa Rep.)CN999999518108
ChorwacjaHR9999910000
CyprCY99991300
CzarnogóraME9999985320
CzechyCZ9999934802
CzechyCZ9999934802
DaniaDK99992650
Dominikana, RepublikaDO9999951000
EgiptEG9999926619
EkwadorEC999999170512
EstoniaEE9999951011
FilipinyPH99996014
FinlandiaFI9999921530
FrancjaFR9999972120
FrancjaFR9999972120
GibraltarGIAA999AAGX111AA
GrecjaGR9999971601
GruzjaGE99990179
GwatemalaGT9999901009
GwineaGN999100
Hiszpania (bez Wysp Kanaryjskich)ES9999925660
Hiszpania UE (bez Wysp Kanaryjskich)ES9999925660
HolandiaNL9999 AA1087 KA
HondurasHN9999933157
IndieIN999999143001
IndonezjaID9999981155
Irlandia Północna GBA9 9AA, A99 9AA, AA9 9AA,
AA99 9AA, A9A 9AA, AA9A 9AA
CF62 3DT
IslandiaIS999200
IzraelIL99999995340503
JamajkaJM9999900008
JaponiaJP999-9999698-0004
JordaniaJO9999911192
KamerunCM999504
KanadaCAA9A 9A9V6J2K6
KatarQA9999910793
KazachstanKZ999999050000
KeniaKE9999900603
KirgistanKG999999723500
KolumbiaCO999999110911
Kongo, Republika DemokratycznaCD999214
Korea PołudniowaKR9999918541
KosowoXK9999910000
KostarykaCR99999-999910101-1011
KuwejtKW9999947742
LiechtensteinLI99999494
LitwaLTAA-99999LT-50143
LuksemburgLU99999165
ŁotwaLV99991019
Macedonia (FYROM)MK99991000
MaderaPT9999-9994410-247
MalezjaMY9999947301
MaliMLAA9999BP2221
MaltaMTAAA9999ZBG9015
MarokoMA9999920000
MauritiusMU9999972201
MeksykMX9999913210
MołdawiaMD99-9920-71
MonakoMC9999998000
MongoliaMN999999210130
NepalNP9999944600
NiemcyDE9999930926
NigerNEAA9999BP1096
NigeriaNG999999110241
NorwegiaNO99997900
Nowa ZelandiaNZ99990627
OmanOM999130
PakistanPK9999951310
PanamaPA999001
ParagwajPY99999300
PeruPE9999920701
PolskaPL99-99902-797
PortugaliaPT9999-9994410-247
Północne MarianyMP9999996950
Puerto RicoPR9999900983
RosjaRU999999109004
Rota (Północne Mariany)MP9999996950
RumuniaRO999999550009
Saipan (Północne Mariany)MP9999996950
San MarinoSM9999947891
SenegalSN999101
SerbiaRS9999914000
SeszeleSC99991110
SingapurSG999999819663
SłowacjaSK9999902304
SłoweniaSI99992311
Sri LankaLK9999912500
St. Croix (Wyspy Dziewicze USA)VI9999900802
St. Thomas (Wyspy Dziewicze USA)VI9999900802
Stany Zjednoczone AmerykiUS9999902072
SwazilandSZ99998048
SzkocjaGBAA99 9AACF62 3DT
SzwajcariaCH99998166
SzwecjaSE9999917171
TajlandiaTH9999910310
TajwanTW999320
TanzaniaTZ9999971000
Tinian (Północne Mariany)MP9999996950
TunezjaTN99991000
TurcjaTR9999916245
UkrainaUA9999940020
UrugwajUY9999911800
UzbekistanUZ999999100015
WaliaGBA9 9AA, A99 9AA, AA9 9AA,
AA99 9AA, A9A 9AA, AA9A 9AA
CF62 3DT
WenezuelaVE99998050
WęgryHU99991108
Wielka BrytaniaGBA9 9AA, A99 9AA, AA9 9AA,
AA99 9AA, A9A 9AA, AA9A 9AA
CF62 3DT
WłochyIT9999974019
Wyspy Dziewicze USAVI9999900802
Wyspy KanaryjskieIC9999938660
Wyspy Normandzkie (Guernsey)GGAA99AAGY79AA
Wyspy Normandzkie (Jersey)JEAA99AAJE23QA
Wyspy Zielonego PrzylądkaCV99994111
ZambiaZM9999931416
Zjednoczone Emiraty ArabskieAE999999390287

Legenda:
9 – cyfra
A – litera

Zobacz również:

Nadaj przesyłkę z Allegro Smart z dostawą do Paczkomatu!

Did you find this FAQ helpful?
0
0