Dziadkowie są źródłem wyjątkowych wspomnień i nieocenionym wsparciem dla każdego wnuka. Warto o nich pamiętać każdego dnia, a przy okazji nadchodzących Dnia Babci i Dnia Dziadka 2022 pokazać im, ile dla nas znaczą. Nie możesz spotkać się z nimi osobiście? Wyślij dziadkom prezent kurierem!

Spis treści

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2022 – kiedy?

Dzień Babci i Dzień Dziadka są na stałe wpisane w nasze kalendarze i co roku wypadają w tym samym terminie, czyli w drugiej połowie stycznia. Przypominamy jednak, że Dzień Babci w 2022 roku będziemy więc obchodzić 21. stycznia (czwartek), a Dzień Dziadka – 22. stycznia (piątek).

Oprócz szczerych życzeń, podziękowań oraz spędzenia wspólnie czasu przyjęło się, że obdarowujemy dziadków także prezentami. Niestety, czasem zdarza się, że wizyta u dziadków jest niemożliwa na przykład ze względu na dzielącą nas odległość. Na szczęście w dobie nieograniczonego dostępu do internetu istnieje wiele sposobów na to, aby złożyć ukochanej babci lub dziadkowi życzenia – prawie osobiście! A w kwestii prezentów z pomocą przychodzą między innymi platformy logistyczne – takie jak Apaczka.pl, dzięki którym okazjonalne prezenty dotrą do dziadków na czas.

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2022 – jak wysłać prezent kurierem?

Jeśli zdecydujesz się wysłać dziadkom prezent z okazji ich święta za pośrednictwem kuriera, możesz skorzystać z platformy logistycznej Apaczka.pl. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko usługi największych firm kurierskich, ale także atrakcyjnie niskie ceny za przesyłkę. W dodatku korzystanie z usług platformy logistycznej jest zupełnie darmowe – wystarczy, że założysz darmowe konto.

Z nami nie tylko nadasz tanio paczkę, ale też w prosty sposób możesz śledzić jej drogę do Odbiorcy, a w razie problemów – szybko rozwiązać je z naszą pomocą.

Wysyłka prezentu kurierem – jak przygotować prezent do wysyłki?

Zależy ci na tym, aby twoja paczka z prezentem dla babci i dziadka dotarła we właściwym czasie? Nadaj ją z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pamiętaj też, że właściwe przygotowanie przesyłki jest kluczowe i zapobiega nie tylko uszkodzeniom lub zniszczeniu jej zawartości, ale także problemom związanym z na przykład zniszczeniem innych przesyłek, jeśli uszkodzi je twoja źle zabezpieczona paczka.

Prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka solidnie zabezpiecz wewnątrz paczki, na przykład za pomocą folii bąbelkowej, a następnie umieścić w kartonie o kształcie prostopadłościanu. Dzięki temu twoja przesyłka będzie przesyłką standardową. Następnie wypełnij luki w kartonie specjalnymi wypełniaczami – np. poduszkami powietrznymi, albo pociętymi gazetami. Zapobiega to przemieszczaniu się zawartości przesyłki wewnątrz opakowania.

O tym, jak przygotować przesyłkę oraz jak zabezpieczyć zawartość paczek kurierskich, przeczytasz w naszym darmowym e-booku: Jak pakować? Poradnik pakowania przesyłek kurierskich.

Przeczytaj także: Kody pocztowe – jak sprawdzić i zapisać je prawidłowo?