Ważnym elementem strategii rozwoju firmy Alsendo, do której należy serwis Apaczka.pl jest realizacja celów zrównoważonego rozwoju dotyczących ładu korporacyjnego, ochrony środowiska oraz wsparcia charytatywnego.

Alsendo konsekwentnie realizuje cele pozabiznesowe przez wspieranie organizacji pożytku publicznego, czy edukując pracowników i klientów w zakresie ekologicznych dostaw. Stałym elementem naszej działalności jest wspieranie lokalnych organizacji i niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

W kwietniu  Alsendo udzieliło finansowego wsparcia Fundacji Słonie na balkonie, fundacji która pomaga dzieciom po traumie, mierzącym się z depresją i kryzysem psychicznym. 

Nasze wsparcie zbiegło się z raportem Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, który ukazał się 17 kwietnia 2023 r. Dane ujawnione w raporcie pokazały, w jakiej fatalnej kondycji psychicznej są dzieci i młodzież w Polsce.

Widząc wyniki raportu cieszymy się, że udzieliliśmy wsparcia właśnie Fundacji Słonie na balkonie. Organizacji, która robi wszystko, co w jej mocy by dzieci potrzebujące pomocy psychologa, psychoterapeuty, mogły otrzymać ją jak najszybciej, by nie musiały miesiącami czekać w kolejce na pomoc specjalistów. Dodatkowo fundacja czuwa  przy telefonie, udostępnia telefon pomocowy dla rodziców i opiekunów szukających pomocy dla dziecka w kryzysie.

Cel fundacji to: ani jednego dziecka w szpitalu psychiatrycznym! 

Wierzymy, że wspólnie uda się go osiągnąć!