Rozsyłamy dobro! A wiadomo, że na wysyłce znamy się doskonale! Tym razem nasza przesyłka ze środkami finansowymi trafiła do wyjątkowego miejsca - domu dziecka. Ośrodek, w którym znajduje się ponad 70 dzieci, potrzebował wsparcia w sfinansowaniu bieżących potrzeb podopiecznych.

  • Nadawca: Alsendo sp. z o.o. (właściciel m.in. Sendit.pl i Apaczka.pl).
  • Odbiorca: Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Wiosna” prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Krzydlinie Małej.
  • Sposób zapakowania: miłość i nadzieja
  • Zawartość przesyłki: środki finansowe

Wiosna to dla wielu najpiękniejsza pora roku. To czas budzenia się i rozkwitu nowego życia; czas dynamicznego rozwoju, pojawiania się czegoś nowego, świeżego. Z wiosną nieodłącznie kojarzy się radość, ciepło oraz pobudzenie nadziei na nową, lepszą przyszłość. W Krzydlinie Małej znajduje się dom, gdzie „wiosna” trwa przez cały rok, gdzie codziennie rozkwita nowe życie. 

Jest to Dom Dziecka „Wiosna”, w którym niesiona jest pomoc dzieciom znajdującym się w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki własnej rodziny. Jest to miejsce, w którym dzieci czują się bezpieczne, kochane i akceptowane. W placówce przebywa obecnie 56 dzieci z Polski w wieku od kilku miesięcy do 18 lat oraz 19 dzieci z domu dziecka z Ukrainy. Siostry zakonne i wykwalifikowani pracownicy świeccy, robią wszystko, aby „wiosna życia” dzieci, które trafiają do ich Domu, była czasem radości i ciepła oraz – pomimo trudnych doświadczeń losu – dawała nadzieję na lepszą przyszłość.

Marzeniem dyrekcji i pracowników domu dziecka jest stworzenie w placówce sal do zajęć sensorycznych oraz fizjoterapii, w których podopieczni będą mieli odpowiednie warunki do pracy i rozwoju umiejętności. Widząc, jak duże są potrzeby Domu dziecka „Wiosna”, postanowiliśmy nasze wsparcie skierować właśnie tam. Cieszymy się, że  przekazane przez nas środki pozwolą wesprzeć bieżące potrzeby dzieci i całej placówki.

Zachęcamy również Was do pomocy i przekazania 1% swojego podatku dla dzieci z domu dziecka, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Rozsyłaj z nami dobro! Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz!

Więcej informacji o Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Wiosna” znajdziesz na stronie: https://dzieci-wiosna.pl/

Podziękowanie dla Alsendo sp. z o.o. od Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Wiosna”