Wysyłki z odbiorem w punkcie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów, nic więc dziwnego, że ilość punktów odbioru stale się powiększa. Dzisiaj na mapie Polski jest już ponad 24 000 miejsc, z których można odebrać paczkę: sklepów, stacji benzynowych i placówek pocztowych. Polecamy więc korzystanie z usług Pocztex Kurier48 i UPS Access Point – nie tylko dla wygody własnej, ale przede wszystkich wygody swoich klientów.

Korzystając z Pocztex Kurier48 należy nadać paczkę w placówce Poczty Polskiej. Odbiór przesyłki może nastąpić w jednym z blisko 12 000 punktów: w placówce poczty, w automatach zlokalizowanych w wybranych placówkach w Strefach24h, sklepach Biedronka i Żabka, na stacjach paliw Orlen oraz w kioskach Ruchu. Koszt wysyłki paczki przez Kurier 48 zaczyna się od 9,90 zł netto.

Inne wygodne rozwiązanie proponuje UPS Access Point, który proponuje 3 usługi związane z punktami odbioru:

• Usługa Punkt-Drzwi – przesyłka nadawana jest w punkcie, a doręczana pod drzwi
• Usługa Punkt-Punkt – przesyłka nadawana jest w punkcie i doręczana do punktu
• Usługa Drzwi-Punkt – przesyłka jest odbierana od nadawcy i doręczana do punktu

Od niedawna Apaczka ma do zaoferowania swoim Klientom także możliwość nadawania przesyłek zagranicznych do wybranego punktu odbioru. Przesyłki można wysłać do jednego z 15 000 punktów zlokalizowanych w poniższych europejskich krajach: w Belgii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii. Przesyłki nie mogą przekraczać 20 kg, a zlecenie można ustawić bezpośrednio w Panelu Klienta.