Z dumą informujemy, że do Grupy Alsendo dołączyła kolejna firma. Alsendo jako lider rozwiązań technologicznych do zarządzania dostawami w Europie Środkowo-Wschodniej oraz właściciel serwisu Apaczka.pl - ogłosiło niedawno przejęcie Ecolet, wiodącej platformy usług kurierskich B2X w Rumunii. Założony w 2019 roku Ecolet obsługuje ponad 5000 klientów – głównie małych i średnich klientów biznesowych na terenie Rumunii, a także rozpoczął swoją działalność w Bułgarii.

Założony w 2019 roku Ecolet obsługuje ponad 5000 klientów – głównie małych i średnich klientów biznesowych na terenie Rumunii, a także rozpoczął swoją działalność w Bułgarii.

Przejęcie Ecolet jest ważnym krokiem dla Alsendo i ma ono na celu wzmocnienie pozycji głównego gracza w regionie CEE. Nabycie Ecolet jest kontynuacją wcześniejszych krajowych i międzynarodowych akwizycji m.in.:

  • serwisu Sendit – platformy usług kurierskich dla klientów indywidualnych w Polsce (lipiec 2021 r.);
  • serwisu Zaslat – zaawansowanej technologicznie platformy usług kurierskich skierowanej do klientów indywidualnych i korporacyjnych w Czechach i na Słowacji (wrzesień 2022 r.);
  • platformy Innoship rumuńskiego dostawcy oprogramowania do zarządzania przewoźnikami w modelu SaaS dla największych e-commerce w Europie (październik 2022).