Z radością i dumą informujemy, że marka Apaczka znalazła się w gronie wyróżnionych 100 przedsiębiorstw raportu „Digital Champions CEE 2021” przygotowanym przez Fundację Digital Poland.

Raport przedstawia 100 największych spółek technologicznych, które budują gospodarkę cyfrową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To jedno z najbardziej kompleksowych opracowań, którego celem jest pokazanie najlepszych praktyk skalowania biznesu oraz inspirowanie przedsiębiorców. Marka Apaczka znalazła się kategorii „Digital Wolves”.

Dziękujemy za to wyróżnienie Fundacji Digital Poland, naszym partnerom biznesowym, naszemu całemu zespołowi pracowników, a przede wszystkim Naszym Klientom! Bez Was nie byłoby to możliwe! A my mamy motywację, aby świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie!

Omówienie raportu Digital Champions CEE 2021

Polskie firmy zdecydowanie zdominowały zestawienie najbardziej wartościowych cyfrowych biznesów w Europie Środkowej. Udział polskich firm to ponad 32% wartościowo i 45% ilościowo obecnych w raporcie.Dowodzi to znaczenia sektora gospodarki cyfrowej w Polsce i w regionie CEE.

Platforma logistyczna Apaczka.pl znalazła się  w gronie „cyfrowych wilków”, czyli firm o przychodach  od $100 M do $250 M. Z polskich firm branży TSL (transport, spedycja, logistyka), oprócz serwisu Apaczka.pl na liście znalazł się jeszcze InPost – w czołówce zestawienia – gratulacje!

Apaczka rozwija się dynamicznie, na co pozwala systematyczny wzrost ilości i wartości przewozów, realizowanych przez naszych Klientów. To dzięki Wam osiągamy takie wyniki. Wy także przyczyniacie się do rozwoju cyfrowej gospodarki w Polsce – to nasz wspólny sukces!

Fundacja Digital Poland

Fundacja Digital Poland zajmuje się szerzeniem wiedzy o roli cyfryzacji i i innowacjach w rozwoju gospodarczym.  W skład Fundacji  wchodzą firmy należące do różnych branż, które pracują nad innowacyjnymi projektami gospodarki cyfrowej.

Misją Fundacji jest promocja Polski jako jednego z liderów czwartej rewolucji przemysłowej, za jaką uznaje się erę cyfryzacji.  Inicjatywy i działania Fundacji służą rozwojowi konkurencyjności polskiej gospodarki.

Zachęcamy do lektury raportu: oraz do zapoznania się z działalnością fundacji non-profit „Digital Poland”.