Lalafo to międzynarodowy start-up prospołeczny z segmentu internetowej wymiany handlowej. W Polsce Lalafo wspiera dystrybucję pomocy materialnej dla uchodźców z Ukrainy. Do akcji charytatywnej organizowanej przez ukraińską platformę przyłączyła się Apaczka.pl/Sendit.pl, która korzystając ze swojego technologiczno-logistycznego zaplecza usprawnia proces przekazywania paczek na linii darczyńca-magazyn.

Od lutego br. w Ukrainie trwa wojna, z powodu której blisko 2,5 mln Ukraińców zmuszonych było przeprowadzić się do Polski w poszukiwaniu bezpiecznej przystani. Pośród wielu akcji charytatywnych i pomocowych na rzecz uchodźców znalazła się także pomoc humanitarna od Lalafo.

W Polsce działalność portalu przybrała model charytatywnego second-handu online, wspierającego dystrybucję pomocy materialnej, przekazywanej przez darczyńców w ogromnych ilościach. Co ważne, darczyńca przekazując niepotrzebne rzeczy (takie jak ubrania, buty, torby, czy artykuły gospodarstwa domowego) nie ponosi kosztów przesyłki.