Wysyłka odzieży zimowej jest łatwa i zazwyczaj odbywa się bez problemów. Masz w szafie prawie nowe zimowe ubrania, z których dzieci wyrosły po jednym sezonie? A może chcesz się pozbyć kurtki narciarskiej? Czy wiesz, że według serwisu klimat.rp.pl, do wyprodukowania zwykłego T-shirtu trzeba zużyć 2700 litrów wody? Dlatego, jeśli dajesz drugie życie ubraniom, zyskujecie nie tylko ty i kupujący – korzyści odnosi też środowisko.

Spis treści

Jest wiele platform ułatwiających sprzedawanie i wymianę używanych ubrań. Bez względu, którą wybierzesz, zawsze trzeba ubrania przygotować do wysłania. Sprawdź, jak zapakować odzież do wysyłki i jak nadać paczkę kurierem.

Jak zapakować odzież?

Chcesz wiedzieć, jak zapakować zimowe ubrania? Zacznij od prawidłowego złożenia odzieży, którą chcesz wysłać. Jeśli to możliwe, staraj się złożyć ubranie w estetyczną „kostkę”. Nie zwijaj ubrań, taki rulon będzie wyglądał nieestetycznie, a ubranie może się pognieść. Pamiętaj, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie!

Jeśli przygotowujesz paczkę do wysyłki kurierem, najlepszy będzie prostopadłościenny karton dobrej jakości. Na rynku jest duży wybór pudełek, sprawdź na przykład ofertę Apakowanie.pl

Dobierz wielkość opakowania do rozmiaru i ilości wysyłanych rzeczy.  Nie zapomnij wypełnić pustych przestrzeni, bo w paczce nie może być luzu. Chodzi o to, żeby ubrania nie przemieszczały się w kartonie. Do wypełnienia pustych przestrzeni możesz użyć wypełniacza, który nie uszkodzi ubrania. Użyj na przykład folii bąbelkowej, starych gazet lub w ostateczności styropianowych chipsów. Wysyłane zimowe ubrania nie powinny być wciśnięte na siłę do kartonu. Może to spowodować uszkodzenie paczki w transporcie. 

Jeżeli wysyłasz więcej przedmiotów w jednej paczce lub wysyłane ubranie jest większych gabarytów, co w przypadku pakowania odzieży zimowej zdarza się często, zapakuj je w odpowiednio mocny karton. Po zapakowaniu i zabezpieczeniu wysyłanych ubrań zaklej karton taśmą. Nie przesadzaj, wystarczy, że dobrze zabezpieczysz połączenia klap kartonu. Upewnij się, że paczka jest porządnie zamknięta i nie otworzy się podczas transportu.

Jak zapakować buty zimowe?

Jeśli dysponujesz oryginalnym pudełkiem, to sytuacja jest jeszcze prostsza. Użyj go, żeby wysłać buty. Jednak i w tym przypadku warto zadbać o kilka rzeczy. Jeżeli obuwie, które wysyłasz, ma metalowe ozdoby, takie jak sprzączki, klamerki lub ostre obcasy pamiętaj, aby zabezpieczyć je folią bąbelkową.

Teraz wystarczy włożyć oryginalne pudełko do większego kartonu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zawartość będzie bezpieczna w transporcie. Tak samo, jak w przypadku odzieży zimowej, użyj wypełniacza, żeby zabezpieczyć pudełko z butami przed przemieszczaniem się w pudełku.

Ostatnim krokiem jest zaklejenie paczki i nadanie przesyłki na platformie logistycznej Apaczka.

Jak nadać przesyłkę?

Możesz wybrać wysyłkę kurierem, nadać paczkę w paczkomacie lub skorzystać z punktów nadania i odbioru. Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę w paczkomacie InPost, koniecznie sprawdź wymiary gabarytowe paczek!

Nie ma problemu, gdy chcesz nadać paczkę zagraniczną. Jeśli to paczka do Niemiec, to polecamy nasze autorskie połączenie Apaczka Niemcy. To bezkonkurencyjna cena, najwyższa jakość i bezpieczeństwo.

Jeśli masz już konto na platformie logistycznej Apaczka.pl, zaloguj się i wypełnij formularz wysyłkowy. Gdy nie masz jeszcze konta, zarejestruj się bez żadnych zobowiązań, klikając przycisk poniżej.