Choć jesteśmy świadomi postępujących zmian środowiska naturalnego, nie do końca mamy świadomość tego, że to my każdego dnia się do nich przyczyniamy. W darmowym e-booku “Ekologia w branży kurierskiej” chcemy przybliżyć kwestię ekologii w branżach zarówno e-commerce, jak i kurierskiej, ich ogromny wpływ i odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego oraz pokazać, jak świadomie korzystać z wysyłki towarów za pośrednictwem kurierów.

Ekologia nie jest tymczasową modą, a nowym standardem w branży e-commerce. Wynika to przede wszystkim z potrzeb samych klientów i ich oczekiwań wobec sklepów internetowych. E-commerce z kolei bardzo ściśle wiąże się z branżą kurierską, która ma ogromny wpływ na jakość środowiska naturalnego.

Apaczka jest firmą, której mocno na sercu leży stan otaczającego nas świata. Stawiamy na eko-edukację, samorozwój w tematach ESG oraz chcemy promować proekologiczne zachowania konsumenckie wśród naszych partnerów biznesowych oraz Klientów.

W darmowym e-booku “Ekologia w branży kurierskiej” opowiadamy o tym, jak troska o środowisko naturalne wygląda w przypadku firm kurierskich.

Zachęcamy do darmowego pobrania naszego e-booka – kliknij w obrazek:

ekologia w branży kurierskiej

Tylko w 2020 roku wytworzono w Polsce prawie 123 mln ton odpadów, z czego 10,7% (13,1 mln ton) stanowiły odpady komunalne. Z kolei rozwój gospodarczy i przemysłowy, czyli główne czynniki determinujące ilość wytwarzanych odpadów w Polsce, w 2020 roku przyniosły 109 466 tys. ton odpadów.

Zgodnie z raportem GUS “Ochrona środowiska 2021” zaledwie 48 proc. z nich poddano odzyskowi . Według badania “Świadomość ekologiczna Polaków” z 2020 r. CBOS – aż 80 proc. Polaków dostrzega konieczność walki z zanieczyszczeniami powietrza i środowiska. Jednak nasze obawy częściej mają wymiar globalny, niż lokalny.