Cztery pierwsze Allegro paczkomaty zadebiutowały w Warszawie i Poznaniu. Maszyny jeszcze nie funkcjonują. Okres wakacyjny firma chce wykorzystać na rozbudowę sieci. Pierwsze przesyłki będzie można odebrać z Allegro paczkomatów jesienią. Allegro planuje do końca 2021 roku uruchomić 1500 własnych automatów paczkowych. Operator postawił na ochronę środowiska, bo maszyny zasilane mają być „zieloną” energią.

Spis treści

Allegro paczkomaty – InPost zagrożony?

źródło: informacja prasowa Allegro

Pierwszy automat paczkowy Allegro zainstalowało w Poznaniu, na Nowym Rynku. Trzy kolejne Allegro paczkomaty stanęły w Warszawie, na ulicach Kabacki Dukt, Rejewskiego i Romera.

W założeniu maszyny paczkowe Allegro mają komponować się z otoczeniem i być przyjazne dla użytkowników, także dla niepełnosprawnych.

Tym sposobem Allegro paczkomaty dołączają do wyścigu samoobsługowych maszyn paczkowych, który ostatnio nabiera tempa.

Wydawałoby się, że w tym segmencie rynku usług kurierskich niepodzielnie rządzi InPost.  Czy Allegro jest w stanie zagrozić dominacji InPostu? Czas pokaże.

Na dziś w Polsce działa 9 tysięcy maszyn obsługiwanych przez InPost. Wydaje się, że 1500 Allegro paczkomatów, planowanych na ten rok to za mało, żeby zagrozić liderowi rynku.

Dlaczego Allegro stawia automaty paczkowe?

Allegro paczkomat na Romera, w Warszawie. Źródło: informacja prasowa Allegro

Nowa strategia Allegro zakłada inwestowanie we własne rozwiązania logistyczne. Ma to na celu skrócenie czasu dostawy oraz poprawę doświadczeń i satysfakcji użytkowników.

Po uruchomieniu sieci własnych punktów odbioru przyszła pora na kolejny krok, czyli maszyny paczkowe Allegro.

Decyzja inwestowania we własne automaty paczkowe była poprzedzona szerokimi konsultacjami społecznymi, które objęły także osoby niepełnosprawne.

Jak mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs and Sustainability w Allegro, automaty paczkowe Allegro  będą zasilane energią pochodzącą z  odnawialnych źródeł i wyposażone w czujniki jakości powietrza, z których pomiarami będziemy się publicznie dzielić.

Projekt realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju  i wspiera klientów w zmniejszaniu śladu węglowego podczas dostawy produktów, które są zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023.

Pełną treść informacji prasowej możesz przeczytać klikając w ten link

Wysyłasz paczki Allegro Smart? Sprawdź nową usługę Apaczka PRO

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skorzystaj z wyszukiwarki w Centrum Pomocy