Poradnik pakowania – TNT

Informujemy, że w związku z połączeniem w Polsce firmy FedEx Express i TNT od 28 grudnia 2022 r. usługi przewoźnika TNT nie będą dostępne w naszym serwisie.

W interesie Klienta jest, aby opakowanie spełniło swoją rolę podczas transportu, czyli chroniło zawartość przed uszkodzeniem. Przede wszystkim powinno być odpowiednio dopasowane do wagi i rozmiarów zawartości.

Jeżeli będzie zbyt duże, to puste przestrzenie spowodują przemieszczanie się zawartości, a to z kolei może spowodować zarówno jej uszkodzenie, jak i uszkodzenie opakowania w wyniku czego całkowicie utraci ono swoją użyteczność. 

Drugą sprawą związaną z wielkością opakowania są wymiary paczki, a od tych może zależeć cena usługi. Jeżeli występują puste przestrzenie należy możliwie dokładnie je wypełnić – najlepiej czymś lekkim, co nie zwiększy wagi całej paczki. Oczywiście wytrzymałość opakowania musi również być odpowiednia, dlatego zaleca się stosowanie wyłącznie nowych opakowań – zwłaszcza kartonowych.

Prosimy pamiętać, że za odpowiednie zapakowanie przesyłki odpowiada wyłącznie nadawca. W przypadku ewentualnej reklamacji związanej z uszkodzeniem zawartości paczki, sprawdza się przede wszystkim czy przesyłka została odpowiednio zapakowana.

Wskazówki dotyczące pakowania przesyłek TNT

  • Wybierz jakość. Upewnij się, że pudło jest sztywne i w dobrym stanie. Pudła „używane” są mniej wytrzymałe.
  • Unikaj pustych przestrzeni. Zbyt duża ilość wypełniacza zmniejsza wytrzymałość na obciążenia, przy układaniu pudeł jedno na drugim. Unikaj pudeł, które są zbyt duże w stosunku do zawartości.
  • Ciężkie pudła. Akceptowane są pudła o wadze do 70 kg bez palety. Prosimy jednak, aby na każdym pudle o wadze powyżej 23 kg umieścić etykietę „HEAVY”/”Ciężka przesyłka”.
  • Oklej karton na kształt litery H. Użyj odpowiedniej taśmy klejącej tak, aby na górnym wieku oraz podstawie tworzyła literę H. Pamiętaj, żeby ciężkie pudła obwiązać również sznurkiem.
  • Czytelnie oznakuj. Usuń stare etykiety. Umieść nowe etykiety na wieku pudła. Zwróć uwagę na to, by kod kreskowy był dobrze rozprostowany (nie może być pozaginany).

Zobacz również:

Did you find this FAQ helpful?
0
0