Koniec zimy, a właściwie przedwiośnie, to tradycyjnie okres wymiany opon. Co prawda może jeszcze popadać śnieg i pewnie nie raz w nocy temperatura spadnie poniżej zera, trzeba już sobie przypomnieć, gdzie są opony letnie. Jeśli sprzedajesz opony w Internecie i wysyłasz do klientów kurierem, to świetny moment żeby sprawdzić ofertę Apaczki na transport opon letnich. Sprawdź, jakie usługi oferujemy.

Spis treści

Wysyłaj opony letnie Apaczką!

W Apaczce możesz wysłać opony letnie aż pięcioma kurierami. Wybierać możesz usługi:

  • DHL
  • DPD
  • FedEx
  • InPost
  • Pocztex Ekspres 24

Jeśli chcesz uniknąć dopłat za przesyłkę niestandardową, koniecznie zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami transportu przewoźników.

Przygotowaliśmy specjalne zestawienie, w którym podajemy akceptowane przez kurierów wymiary, wagę i zalecany sposób pakowania przesyłki, żeby mogła być uznana za standardową i żeby dopłaty nie zostały naliczone. Sprawdź zestawienie warunków wysyłki opon letnich, a unikniesz przykrych niespodzianek i frustracji.

Pakowanie opon – trzymaj się zaleceń przewoźnika!

Od prawidłowego przygotowania opon letnich do wysyłki zależy ich bezpieczna dostawa i koszty. W przypadku pakowania niezgodnego z zaleceniami  wybranego przewoźnika, kurier naliczy dopłaty za przesyłkę niestandardową. W Apaczce możesz zamówić transport przesyłki niestandardowej. Wybierzesz ją z opcji Panelu Klienta. Szukaj piktogramu opisanego „Przesyłka w innym opakowaniu”.  Sprawdź tą opcję, być może zaoszczędzisz wysyłając opony letnie jako przesyłkę niestandardową.

Na ilustracji pokazujemy przykłady prawidłowego  i nieprawidłowego pakowania opon.  Poniżej znajdziesz linki prowadzące do instrukcji  pakowania firm kurierskich:

  • Poczta Polska
  • FedEx
  • DPD
  • DHL
  • InPost

Uważaj na dopłaty przewoźników!

Pamiętaj, że każda przesyłka nadana serwisem kurierskim przechodzi weryfikację. Nieważne, czy nadajesz przesyłki z konta przedpłatowego czy z „post paid”. Nawet jeśli kurier odebrał od Ciebie przesyłkę to ostateczna weryfikacja prawidłowego pakowania, limitów wagi i wymiarów odbywa się w magazynie przeładunkowym przewoźnika.  W przypadku stwierdzenia niezgodności z regulaminem, firma kurierska nalicza dopłaty, które na koniec miesiąca przesyła zbiorczo do Apaczki.

Pamiętaj: Apaczka nigdy samodzielnie nie nalicza dopłat do przesyłek!

Jeśli chcesz zapobiec dopłatom, upewnij się, że Twoja przesyłka spełnia warunki wybranego przewoźnika. Przydatne linki znajdziesz powyżej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jak uniknąć dopłat przewoźników, koniecznie sprawdź dedykowany wpis na ten temat: