Ekologiczna paczka InPost to nie jest wyłącznie chwytliwy slogan reklamowy. Paczkomaty InPost w istocie stały się mini-hubami przeładunkowymi. Dzięki temu furgonetka kuriera nie robi dodatkowych kilometrów do kolejnych odbiorców, co przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie powietrza. InPost idzie krok dalej, łącząc społeczną odpowiedzialność biznesu i realne oszczędności finansowe. W dużych miastach, gdzie odległości są stosunkowo niewielkie, stawia na elektromobilność.

Spis treści

Ekologiczna paczka przyjedzie elektrycznymi furgonetkami InPost

Przewoźnik planuje w 2021 roku powiększyć swoją flotę elektrycznych furgonetek do 500 samochodów. Auta elektryczne będą dostarczały paczki do paczkomatów w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. To najbardziej zatłoczone i zakorkowane miasta w Polsce. Analitycy InPostu zauważyli, że inwestycja w elektro mobilność może przynieść korzyści finansowe. Według wyliczeń witryny motofakty, koszt pokonania 100 kilometrów autem elektrycznym w mieście jest co najmniej o połowę mniejszy, niż spalinowym.

Biorąc pod uwagę, że furgonetki InPostu są w ciągłym ruchu, oraz znacznie niższe koszty eksploatacji samochodów elektrycznych, można przyjąć, że za hasłami o ekologii kryje się prosty rachunek ekonomiczny. To się może po prostu InPostowi opłacać. I bardzo dobrze! Dzięki temu zmniejszy się zanieczyszczenie powietrza a klienci platformy logistycznej Apaczka mogą płacić mniej za paczki nadawane InPostem!

ekologiczna paczka
źródło: inpost.pl

Paczkomaty ze stacjami ładowania aut elektrycznych

Koncepcję ekologicznej paczki InPost rozwija konsekwentnie. Niedawno kurier zapowiedział, że w Łodzi uruchomi pilotażowy program wyposażenia paczkomatów w ładowarki dla samochodów elektrycznych. Ma to sens, bo kierowca elektrycznej furgonetki będzie mógł doładować baterie w aucie, podczas umieszczania paczek w maszynie.

W ramach umowy InPostu z miastem Łódź powstanie 70 nowoczesnych paczkomatów, które będą wyposażone w ładowarki samochodowe.

Inicjatywa ekologicznej paczki w InPoście prawdopodobnie wpłynie pozytywnie na popularność tego przewoźnika.

Na platformie logistycznej Apaczka możesz korzystać z usług InPost i jeszcze 15 innych kurierów i spedytorów. Jedna umowa z Apaczką daje Ci praktycznie nieograniczone możliwości logistyczne. Zarejestruj się i sprawdź osobiście!

Chcesz dowiedzieć się więcej o paczkomatach i wysyłkach InPost? Oto lista przydatnych artykułów:

Jeśli potrzebujesz innych informacji, wykorzystaj wyszukiwarkę w sekcji POMOC.

Jeśli masz indywidualną umowę z InPostem, możesz dalej z niej korzystać dzięki usłudze Apaczka PRO.