DPD Pickup to ponad 61. tysięcy punktów nadania i odbioru paczek w Europie. Dlatego, jeśli prowadzisz biznes w kraju lub za granicą i szukasz dogodnych opcji dostawy paczek dla wszystkich klientów, albo po prostu – chcesz odbierać i nadawać paczki jak najbliżej miejsca zamieszkania, poznaj lepiej usługę DPD Pickup. Możliwości tego rozwiązania możesz wykorzystać dzięki platformie logistycznej Apaczka.pl.

Spis treści

DPD Pickup – co to za usługa?

DPD Pickup to międzynarodowa sieć punktów nadania i odbioru paczek, obsługiwana przez kurierów DPD. Sieć punktów dynamicznie się rozwija, dzięki czemu w Polsce klienci tego Przewoźnika mogą korzystać z ponad 7500 tysięcy punktów nadawczo-odbiorczych.

Warto przy tym wspomnieć, że DPD Pickup to nie tylko punkty własne, ale także placówki partnerskie, takie jak na przykład sklepy spożywcze czy kioski. Dzięki temu, że punkty DPD są oznaczone naklejkami z logo Przewoźnika, bez problemu znajdziesz je w swojej miejscowości.

Korzyści z PDP Pickup dla biznesu:

 • optymalizacja wysyłek dla e-commerce;
 • elastyczna i wygodna opcja odbioru przesyłek;
 • sprawdzona, wysoka jakość usługi.

Natomiast klienci indywidualni, którzy po prostu szukają punktów nadawczo-odbiorczych najbliżej miejsca zamieszkania, wybierając DPD Pickup mogą skorzystać także z licznych udogodnień, takich jak:

 • parking;
 • przymierzalnia (w wybranych punktach);
 • płatność kartą;
 • odbiór za pobraniem;
 • nadanie opłaconej przesyłki;
 • dokumenty zwrotne.

Jak znaleźć najbliższy punkt DPD ?

Jeśli chcesz sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy znajduje się punkt nadawczo-odbiorczy DPD Pickup, skorzystaj z wielofunkcyjnej mapy od Apaczka.pl. Nasza autorska mapa punktów nadań i odbiorów pozwala znaleźć punkt zlokalizowany najbliżej ciebie. Wystarczy, że wpiszesz swój adres, a nasz system wskaże listę najbliższych punktów nadania i odbioru DPD, ale nie tylko.

WAŻNE! Prowadzisz biznes w sieci i szukasz skutecznych rozwiązań logistycznych? Zintegruj mapę Apaczka.pl z twoim e-commerce. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule: Dokumentacja API ver. 2.

Jak nadać paczkę w DPD Pickup?

Przesyłkę w punkcie firmowym DPD można nadawać i odbierać w dni powszednie, w godzinach 10.00 – 18.00. Przed wizytą w punkcie partnerskim warto sprawdzić godziny otwarcia.

Jeśli chcesz nadać paczkę DPD Pickup w serwisie Apaczka.pl, zaloguj się do Panelu Klienta. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się i wypełnij formularz. 

Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję nadania paczki w usłudze DPD Pickup przez Apaczka.pl:

 • Wprowadź dane w punktach 1-5 i zaznacz usługi dodatkowe.
 • Wybierz opcję “Nadanie w punkcie” i/lub “Odbiór w punkcie”.
 • Wybierz ikonę DPD Pickup – uwaga: jeśli ikona nie jest dostępna oznacza to, że zaznaczone usługi dodatkowe nie są obsługiwane przez tego Przewoźnika.
 • Jeśli adresat ma odebrać paczkę w punkcie, w pozycji 8 formularza wybierz z mapy punkt odbioru.
 • Jeżeli chcesz nadać paczkę w punkcie, to w pkt. 9 wybierz opcję “Dostarczę przesyłkę samodzielnie do dowolnego punktu przewoźnika” i wybierz punkt dostawy na mapie.
 • Przed potwierdzeniem zamówienia sprawdź podane informacje i jeśli wszystko się zgadza potwierdź zamówienie.
 • Zapłać i pobierz list przewozowy.

Jak odebrać paczkę w punkcie DPD?

Do odbioru potrzebny będzie kod liczbowy, który Przewoźnik wysyła SMS-em lub emailem. Przesyłka nadana do punktu DPD czeka na odebranie do 3 dni.

Przydatne informacje, jak na przykład dni i godziny otwarcia, dostępność parkingu przy punkcie lub listę usług dodatkowych, znajdziesz klikając w dany punkt na mapie DPD Pickup

DPD Pickup śledzenie

Znasz ten dreszczyk emocji, gdy czekasz na zamówienie? Twój klient z pewnością chce znać aktualny status przesyłki. 

Wykorzystaj moduł śledzenia przesyłek na stronie apaczka.pl. Nasz system kontaktuje się automatycznie z systemem Przewoźnika nawet 4 razy w ciągu godziny, dlatego zawsze masz dostęp do aktualnych informacji o statusie swojej przesyłki.

DPD – wymiary i waga paczki

Pamiętaj, że każdy Przewoźnik w regulaminie określa maksymalne wymiary i wagę paczki. Ponieważ paczki są sortowane automatycznie, musisz bezwzględnie trzymać się regulaminu, ze względu na brak marginesu błędu. Jeśli nie chcesz narazić się na dopłaty za przesyłkę niestandardową, sprawdź maksymalne wymiary i wagę paczki DPD.

DPD waga gabarytowa – jak ją obliczyć?

Waga gabarytowa określa stosunek objętości przesyłki do jej ciężaru całkowitego. Każdy przewoźnik ma własny wzór obliczania wagi gabarytowej. 

Dowiedz się, jak oblicza się wagę gabarytową dla przesyłek DPD.