Dokumentacja API – mapa

Wprowadzenie

Mapę z punktami odbioru można osadzić na własnej stronie na 2 sposoby:

Pierwszą rzeczą do wykonania jest załadowanie biblioteki. W sekcji HEAD lub przed pierwszym użyciem strony należy załadować kod biblioteki:

Przed rozpoczęciem integracji należy wygenerować unikalne App ID dla domeny na której będzie osadzana mapa.

Otworzenie mapy

Proste otworzenie mapy możemy zrealizować poprzez:

Otwórz mapę

Instancję mapy można otwierać wielokrotnie metodą show(). Przy każdym wywołaniu mogą zostać przekazane zmienione parametry wywołania, jak np.: dostępni przewoźnicy.

Integracja z formularzem

Poniższy kod wyszuka element INPUT o podanym id, ukryje go i w jego miejscu wstawi pole rozwijalne z przyciskiem otwierania mapy. Ewentualna wartość z pola INPUT zostanie wykorzystana jako wartość początkowa pola. Po wybraniu punktu przez użytkownika w pole INPUT zostanie wstawiony identyfikator wybranego pola.

Możliwe jest również poprzez dodatkowe parametry podłączenie pól miasta i ulicy z formularza, tak aby mapa otworzyła się automatycznie na podanej przez użytkownika lokalizacji. Można również sformatować informacje wyświetlane w widocznym polu.

Parametry ogólne

Parametry, które można przekazać tworząc obiekt ApaczkaMap.

Kryteria

Kryteria podajemy jako tablicę obiektów z poniższymi parametrami.

Pola dostępne przy budowaniu kryteriów.

Przykładowe kryteria dla punktów odbioru:

Parametry mapy

Parametry do otwierania mapy przekazywane w metodzie show().

Parametry listy rozwijanej

Parametry do integracji z formularzem przekazywane w metodzie combobox().

Lista przewoźników

Poprzez metodę setFilterSupplierAllowed() można zmodyfikować listę dostępnych przewoźników. W pierwszym parametrze przekazywana jest tablica dostępnych przewoźników, a w drugim opcjonalnie ograniczona tablica domyślnie aktywnych przewoźników.

Poprzez metodę setSupplier() można ustawić aktualnie wybranego przewoźnika. W takiej sytuacji użytkownikowi przy innym przewoźniku pojawi się przycisk „Wybierz i zmień przewoźnika” zamiast „Wybierz”.

Przykład integracji z formularzem

Changelog

Serwis apaczka.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności

OK