Poczta Polska przesyłki kurierskie traktuje specjalnie w strategii rozwoju na lata 2021-2023. Kurier Poczta Polska najbliższej przyszłości ma być nowoczesny, bezpieczny i szybki. Usługi kurierskie Poczty są w nowej strategii jednym z głównych kierunków rozwoju. „Intensyfikacja działań w obszarze usług cyfrowych oraz rynkowe zmiany w usługach kurierskich to najważniejsze zadania, przed jakimi stoimy”  –  mówi Tomasz Zdzikot, […]

Poczta Polska przesyłki kurierskie traktuje specjalnie w strategii rozwoju na lata 2021-2023. Kurier Poczta Polska najbliższej przyszłości ma być nowoczesny, bezpieczny i szybki.

Usługi kurierskie Poczty są w nowej strategii jednym z głównych kierunków rozwoju. „Intensyfikacja działań w obszarze usług cyfrowych oraz rynkowe zmiany w usługach kurierskich to najważniejsze zadania, przed jakimi stoimy”  –  mówi Tomasz Zdzikot, Prezes Poczty Polskiej, cytowany przez oficjalny serwis rządowy.

To dobra wiadomość dla korzystających z platformy logistycznej apaczka.pl i kuriera Poczty Polskiej!

Trzeba uczciwie przyznać, że jako kurier Poczta Polska systematycznie poprawia jakość usług. Wierzy w to Amazon, który nawiązał współpracę z Pocztą. Przedstawiamy informacje na temat serwisów kurierskich Poczty Polskiej, dostępnych na platformie logistycznej Apaczka.pl

Informacje ogólne, cennik, śledzenie przesyłek

Pocztex Ekspres 24 to jedna z najpopularniejszych usług kurierskich w Apaczce. Serwis jest solidny i w dobrej cenie. I do tego oferuje opcje dodatkowe, które nie są dostępne u innych kurierów. Jedyne zastrzeżenie może budzić gwarantowany czas dostawy, czyli 2 dni robocze. Dotyczy to głównie małych miejscowości. W większych miastach, dla przesyłek nadanych przed 15.00, czas doręczenia to zwykle 24 godziny.

Szczegółowe informacje na temat nadawania przesyłek Pocztex znajdziesz w Centrum Pomocy, w dziale Poczta Polska w pigułce.

Pocztex 24 to jedyny kurier krajowy, który oferuje usługę wysyłki żywych zwierząt.  Sprawdź więcej informacji  w dedykowanym wpisie  poświęconym usłudze  Pocztex Kurier krajowy

Warto zaznaczyć, że w przypadku transportu żywych zwierząt, na przykład ptaków, nie jest możliwe nadanie lub odbiór w punkcie.

Pocztex Kurier 48 to serwis świadczący niemal ten sam zestaw usług co Ekspres 24. Są cztery, istotne różnice:

  1. Poczta Kurier 48 jest tańszy do Kurier 24.
  2. Żeby nadać paczkę w serwisie Pocztex Kurier 48 musisz dostarczyć ją do punktu nadania. Na przykład do jednej z placówek pocztowych lub sieci, która nawiązała z Pocztą współpracę.
  3. Kurierem 48 nie wyślesz żywych zwierząt.
  4. Poczta Polska podaje, że gwarantowany czas dostawy to trzy dni robocze. Jednak, podobnie jak w serwisie Ekspres, dla przesyłek nadanych przed 15.00 paczka dotrze maksymalnie w 48 godzin.

Przesyłki delikatne i kruche

Pocztex 24 i Poczta Kurier 48 to jedyny kurier krajowy w ofercie Apaczki, gdzie możesz zamówić usługę dodatkową „ostrożnie” w standardzie.

Inni kurierzy potraktują taka paczkę jako niestandardową, co wiąże się z solidnymi dopłatami.

Nadając paczkę z delikatną zawartością w jednym z serwisów Poczty masz większą pewność, że dotrze ona w całości.

Poczta Polska – nadanie i odbiór paczek kurierskich w punkcie

Sieć placówek pocztowych obejmuje całą Polskę i zwykle wszyscy wiemy, gdzie jest najbliższa poczta. 

Poczta Polska nawiązała współpracę z Orlenem, Ruchem i Żabką.

Dla przesyłek nadanych w serwisach Pocztex Kurier krajowy możliwe są także odbiory w automatach pocztowych zlokalizowanych w niektórych placówkach pocztowych i sklepach Biedronka.

Najbliższy punkt nadania i odbioru paczek znajdziesz na interaktywnej mapie Apaczki.

Śledzenie przesyłek Poczty Polskiej

Dla przesyłek nadanych przez platformę logistyczną Apaczka najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie naszego autorskiego modułu śledzenia. Apaczka jest na stałe połączona z systemem informatycznym Poczty Polskiej. Zdarza się, że śledzenie przesyłki Pocztex kurier krajowy jest dokładniejsze w Apaczce, niż na stronie Poczty.

Jeśli chcesz poznać informacje ogólne i cennik usług Apaczki, wystarczy zalogować się do Panelu Klienta.