Czy zamawiając paczkę przed weekendem otrzymasz ją dopiero w poniedziałek? To pytanie często jest zadawane przez zamawiających usługi kurierskie. Niestety, nie zawsze odpowiedź na nie jest twierdząca. Sprawdź, czy kurier dostarczy twoją paczkę w sobotę.

Coraz częściej dzisiejsi konsumenci stawiają na zakupy online. Wynika to z prostych przyczyn – kupowanie online jest po prostu wygodne, często też znacznie tańsze, niż zakupy w sklepach stacjonarnych. 

Zakupy online nierozłącznie związane są także z logistyką zamówień do kupujących. Istnieje wiele modeli ich dostawy do klienta końcowego, jednak bezsprzecznie najpopularniejszym z nich jest dostawa kurierem oraz do paczkomatu. 

Zamawiając zakupy do domu i korzystając z opcji dostawy kurierem, chcemy czekać na nie jak najkrócej. Dlatego firmy kurierskie funkcjonujące na polskim rynku maksymalnie zoptymalizowały czas dostawy przesyłek i skróciły go do 1-2 dni roboczych. Co jednak w przypadku, gdy zamówienie w sklepie internetowym zostanie złożone tuż przed weekendem? Czy paczka z zamówieniem dotrze do odbiorcy w sobotę?

W jakie dni firmy kurierskie dostarczają paczki?

Kurierzy pracują w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku, zaczynając swoją pracę wcześnie rano i kończąc późnym popołudniem. Weekendy, święta i dni ustawowo wolne od pracy kurierzy mają wolne. Zasada pracy w dni robocze jest też zamieszczona w większości regulaminów firm kurierskich. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o wizycie kuriera w sobotę?

Usługa “doręczenie w sobotę”

Dobra wiadomość jest taka, że klienci zamawiający paczki tuż przed weekendem mogą spodziewać się ich dostawy w sobotę. Większość Przewoźników ma bowiem w swojej ofercie specjalną usługę doręczenia w sobotę, za którą co prawda trzeba dodatkowo zapłacić, ale z reguły są to niewielkie sumy. 

W przypadku doręczenia paczki w sobotę bardzo wiele zależy także od adresu dostawy – zdarza się, że paczki bez dodatkowej opłaty są dostarczane w sobotę, zwykle w większych aglomeracjach miejskich.

Przeczytaj, którzy przewoźnicy dostarczą paczkę w weekend tutaj: Czy kurier doręczy przesyłkę w sobotę?

InPost w sobotę – dostawa do Paczkomatów

Czy kurier InPost pracuje w sobotę? W większych miastach InPost dostarcza przesyłki do paczkomatów także w soboty. Przewoźnik wprowadził tę możliwość na początku pandemii COVID-19 i póki co nie planuje się z niej wycofywać. Naturalnie, odbiór paczek z paczkomatów InPost jest możliwy w każdy dzień tygodnia, o dowolnej godzinie. Dodatkowo przewoźnik wprowadził nową usługę – sprawdź jak skorzystać z „InPost paczka w weekend”.

Apaczka.pl – jacy kurierzy dostarczają paczki w sobotę?

Klienci platformy wysyłkowej Apaczka.pl oraz Sendit.pl nadając paczki mogą skorzystać z usługi doręczenia w sobotę. Wystarczy zaznaczyć taką opcję podczas składania zamówienia, w sekcji “Dodatkowe informacje i usługi”. O tym, jacy Przewoźnicy oferują tę opcję, dowiecie się z artykułu informacyjnego w centrum pomocy Apaczka.